هفته کتاب

هفته کتاب2

هفته کتاب3
در سومین روز از هفته کتاب صورت پذیرفت؛ کارگاه یک روزه کاریکاتور و تصویربرداری با موضوع «کتاب و کتابخوانی» اداره کل کتابخانه های عمومی استان با همکاری خانه کاریکاتور حوزه هنری،کارگاه یک روزه کاریکاتور و تصویربرداری با موضوع «کتاب و کتابخوانی» در کتابخانه امیرکبیر برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، از کارگاه یک روزه کاریکاتور و تصویربرداری با موضوع «کتاب و کتابخوانی» که با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان و خانه کاریکاتور حوزه هنری در روز 27 آبان ماه در محل  کتابخانه عمومی امیرکبیر برگزار شد، بازدید کرد.
حسنی خونسار ضمن بازدید از نمایشگاهی از آثار منتخب سه دوره مسابقه بین المللی کارتون کتاب نهاد کتابخانه های عمومی کشور، گفت: کتاب و کتابخوانی با هنر پیوندی نا گسستنی دارد بطوریکه هریک مکمل دیگری است.
وی در ادامه گفت: در اکثر اوقات بجای توضیح و تفسیر یک موضوع مهم در سخنرانی ها و جلسات میتوان با خلق یک اثر هنری مثل نقاشی و کاریکاتور آن موضوع را خیلی بهتر به بیننده انتقال داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم در آینده هنرمندان را بیش از پیش به سمت کتاب و کتابخانه های عمومی بکشانیم و از هنر ایشان جهت ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی گامی موثر و مفید برداریم. 
گفتنی است در این کارگاه چند تن از کاریکاتوریست های کرمانشاهی ضمن حضور در کتابخانه امیرکبیر آثار و کاریکاتورهایی را با موضوع کتاب و کتابخوانی  به ثبت رساندند و در پایان از آثار برگزیده تقدیر و تشکر شد.
لازم بذکر است در کنار این برنامه نمایشگاهی از آثار منتخب دوسالنه کاریکاتور کتاب در لابی کتابخانه امیرکبیر برپا شد و تا پایان هفته کتاب دوستداران هنر و کتاب میتوانند از این نمایشگاه دیدن کنند.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 440