هرسین
1397/11/8 دوشنبه در راستای اجرای مصوبات جلسه شورای معاونین نهاد در شهرستان هرسین برگزار شد؛ کارگاه «آموزش حقوق شهروندی به افراد جامعه در چهارچوب قوانین اجتماعی» سومین کارگاه آموزشی با عنوان «حقوق شهروندی به افراد جامعه در چهارچوب قوانین اجتماعی» از مصوبات جلسه شورای معاونین نهاد با مسئولان شهرستان هرسین در شهریورماه ۹۷، در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان هرسین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، در راستای اجرای مصوبات جلسه شورای معاونین نهاد کتابخانه های عمومی کشور، سومین کارگاه آموزشی مبارزه با آسیب های اجتماعی در شهرستان هرسین با عنوان «کارگاه آموزش حقوق شهروندی به افراد جامعه در چهارچوب قوانین اجتماعی» با تدریس شهاب تجری، دکترای حقوق و استاد دانشگاه و با حضور نجف میرزا حسینی، معاون عمرانی فرماندار هرسین؛ علی حسین نظری، رئیس اداره بهزیستی؛ شاحسین بابایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین، دهیاران، بخشداران، مسئولان ادارات و علاقمندان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان هرسین برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه میرزا حسینی، معاون عمرانی فرمانداری هرسین و علی حسین نظری، رئیس اداره بهزیستی با ایراد سخنانی ضمن خیر مقدم به حضار به تشریح اهداف این کارگاه پرداختند.

در ادامه شهاب تجری، مدرس این دوره، به بیان نکات و موادی از آیین نامه حقوق شهروندی در نظام اداری مصوب سال ۹۵ پرداخت و با تبیین سرفصل هایی از این آیین نامه شهروندان را نسبت به حقوق خود در ادارات آشنا کرد.

تجری «حفظ کرامت انسان» را به عنوان محور اصلی و اساسی در حقوق شهروندی مطرح کرد و حکمرانی مطلوب را مبتنی بر ۷ اصل مشارکت، شفافیت، حاکمیت قانون، پاسخگویی، برابری و مساوات، اثربخشی و کارایی و مسئولیت پذیری دانست.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نظارت همگانی عامل توسعه و پیشرفت هر حکومتی است که با آموزش حقوق شهروندی، تشکیل نهادهای مردمی، گزارش تخلفات، نقد آزادانه تصمیمات و ارائه پیشنهاد با حفظ احترام و راه اندازی سیستم های دوسویه ارتباطی مدرن محقق خواهد شد.  

پایان این کارگاه با پرسش و پاسخ حاضران همراه بود.

گفتنی است، برگزاری کارگاه های آموزشی با هدف «کاهش آسیب های اجتماعی» در سطح شهرستان از مصوبات جلسه شورای معاونین نهاد در تاریخ ۲۱ شهریور ماه ۹۷ بوده است. پیش از این کارگاه آموزشی «ازدواج عاقلانه و مناسب و راهکارهای تحکیم خانواده» با تدریس زهرا سادات موسوی، کارشناس ارشد روانشناسی، ۲۵ آذر ۹۷ در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارگاه آموزشی «آداب، رسوم، باورها و فرهنگ های ناصحیح اجتماعی» ۱۱ دی ماه ۹۷ در سالن مطالعه کتابخانه شهدای محراب  برگزار شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 349