8

9
1397/11/17 چهارشنبه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران انجام شد؛ افتتاح کتابخانه عمومی امام شافعی شهر بانه وره کتابخانه های عمومی امام شافعی شهر بانه وره شهرستان پاوه با حضور الهی تبار، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، ایده پور فرماندار پاوه، مسئولین و مدیران شهرستان 16 بهمن ماه همزمان با ایام دهه فجر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، کتابخانه های عمومی «امام شافعی(رضی الله عنه) شهر بانه‌وره، شهرستان پاوه؛ با حضور محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، پرویز ایده پور، فرماندار پاوه؛ مسئولین و مدیران شهرستان افتتاح امروز سه شنبه 16 بهمن ماه افتتاح شد.

محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه؛ در این مراسم گفت: امروز در ایام مبارک دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران، توفیق این را داشتیم پروژه های مختلفی را در شهرستان پاوه به بهره برداری برسانیم.

الهی تبار در ادامه گفت: یکی از این پروژه ها کتابخانه عمومی شهر بانه وره بوده است که با تلاش اداره های مسکن و شهر سازی و کتابخانه های عمومی ساخته و به بهره برداری رسیده است و امروز این کتابخانه را در اختیار مردم شریف شهر بانه وره قرار می گیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه خاطر نشان کرد: یکی از برنامه های ما در استان این است که فرهنگ کتابخوانی را در استان پایدار کنیم، لازمه این کار هم فعالیت های فیزیکی از قبیل ساخت کتابخانه های و ایجاد زیرساخت ها و هم فعالیت های فرهنگی برای آشنایی مردم با کتاب و کتابخوانی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طرح ساخت کتابخانه برای شهر طرح خوبی بوده است و همچنین جانمایی و ساخت بنا به خوبی انجام شده است، عنوان کرد: امیدوارم که اداره کل کتابخانه های عمومی استان بتواند تعهدات خود را در جهت توسعه کمی و کیفی کتابخانه های عمومی استان با  حمایت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مرکز و همچنین کمک مسئولین استان را محقق نماید.

معصومه حسنی خونسار، در این آیین گفت: امروز افتخار این را داریم که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، کتابخانه دیگری را در منطقه پاوه و اورامانات استان کرمانشاه را با حضور جناب الهی تبار، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، فرماندار پاوه، مسئولین و مردم شریف پاوه و بانه وره به بهره برداری برسانیم.

حسنی خونسار در ادامه با اشاره به سفر پر خیر و برکت رهبری به استان کرمانشاه، خاطر نشان کرد: کتابخانه عمومی امام شافعی (رضی الله عنه) شهر بانه وره ، 86 امین کتابخانه عمومی نهادی استان و 6مین کتابخانه عمومی شهرستان پاوه است که این یکی دیگر از پروژه هایی است که در سفر پر خیر و برکت در سال 1390 با اعتباری بالغ بر 956 میلیون تومان( 900 میلیون رهبری و 56 میلیون اعتبار استانی) به تصویب رسید و در زمینی با مساحت 650 مترمربع و زیربنای 297 مترمربع، با تلاش و پیگیری های همکارانم و همراهی فرماندار و مدیران استان و شهرستان پاوه و شهر بانه وره ساخته و امروز به بهره برداری می رسد.

وی در پایان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان پاوه گفت: شهرستان پاوه امروز دارای 6 باب کتابخانه عمومی است که که برای هر صدنفر 3 مترمربع فضای کتابخانه موجود میباشد، در حدود 7.5 درصد از مردم پاوه (4200 نفر) عضو فعال کتابخانه های عمومی میباشند، همچنین منابع موجود در کتابخانه های عمومی بیش از 82000 جلد کتاب میباشد که به ازای هر نفر 1.5 جلد کتاب موجود است.

پرویز ایده پور، فرماندار پاوه در این مراسم گفت: کتابخانه عمومی اما شافعی(رضی الله عنه) برای شهر 4000 نفری بانه وره، از هدایایی است که از سفر پر برکت رهبری است که برای این شهر در نظر گرفته شد و بحمداله بخوبی انجام شده و مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: مردم شهرستان پاوه کلا فرهنگی است و ما از روند کار کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان راضی هستیم و امیدواریم که انشاله این کتابخانه هم یکی دیگر از کتابخانه های خوب این شهرستان باشد و مردم از خدمات آن بهره کافی را ببرند.

در پایان ضمن افتتاح این کتابخانه مدیران، مسئولین و عمومی مردم از بخش های مختلف کتابخانه بازدید کردند.


بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 677