1397/12/11 شنبه در پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه مطرح شد؛ تاکید معاون استاندار بر ضرورت تکمیل کتابخانه مرکزی کرمانشاه معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، در پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان، کتابخانه مرکزی کرمانشاه را نمادی فرهنگی در غرب کشور دانست و بر ضرورت تکمیل آن تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در سال ۹۷ با حضور محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری؛ منوچهر فخری، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری؛ علیرضا گودرزی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضاء حقیقی و حقوقی، روز پنجشنبه مورخ ۹ اسفند ماه در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد.

محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه، کتابخانه مرکزی کرمانشاه را یک نماد فرهنگی برای استان در غرب کشور دانست و بر ساخت هرچه سریعتر آن تاکید کرد و عنوان کرد: اگر می خواهیم کرمانشاه در غرب کشور یک قطب باشد باید در همه زمینه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خدمات برتر و سرآمد در استان انجام پذیرد.
وی در ادامه گفت: اگر در زمینه ارائه خدمات سرآمد نباشیم موجب پیشی گرفتن استانهای همجوار خواهیم شد، لذا جهت قطب شدن استان کرمانشاه در منطقه نیاز به یک اراده همگانی داریم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان ضمن تقدیر از خدمات کتابخانه های عمومی استان، اظهار داشت: ۱۰ سال است که پروژه کتابخانه مرکزی کرمانشاه آغاز شده اما هنوز تمام نشده است و شهرداری موظف است که هرچه زودتر تکلیف این پروژه را روشن کند چرا که یکی از وظایف اصلی شهرداری ساخت مکان های فرهنگی در شهر است.  
الهی تبار در ادامه گفت: از نهاد کتابخانه های عمومی هم  انتظار داریم که برای حل مساله و تعیین تکلیف این پروژه پیگیری های لازم را انجام دهد.  
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه در ادامه از خدمات کتابخانه های عمومی استان ابراز خرسندی کرد و بر نقش کتابخانه های عمومی در گسترش فرهنگ در جامعه تاکید کرد و از متولیان آن تقدیر و تشکر کرد.

الهی تبار در پایان «طرح خانه تکانی فرهنگی در بین مردم کرمانشاه» را مطرح کرد و گفت: با توجه به در پیش بودن سال نو و شروع فصل خانه تکانی در بین خانواده های ایرانی می توان با طرح خانه تکانی فرهنگی از مردم بخواهیم که کتاب های خود را که مورد نیازشان نیست را به کتابخانه های عمومی اهدا کنند تا این نهاد فرهنگی بتواند آنرا در اختیار عموم مردم قرار دهد.

در ابتدای جلسه معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، گزارش جامعی از ویژه برنامه های برگزار شده توسط کتابخانه های عمومی استان بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ارائه نمود.

وی در ادامه به تعطیلی دوباره پروژه کتابخانه مرکزی توسط شهرداری کرمانشاه اشاره نمود و خواستار  شروع دوباره ساخت این پروژه مهم فرهنگی شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه به طرح کتابخانه گردی بمناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور پرداخت و عنوان کرد: این طرح که با هدف معرفی خدمات کتابخانه های عمومی به مسئولین و مردم در کتابخانه های منتخب استان کرمانشاه در روز ۱۸ اسفندماه برگزار خواهد شد و همچنی عضویت در این روز برای عموم رایگان می باشد، لذا از تمام مسئولین، روسا، کارکنان و عموم مردم دعوت می کنیم در این روز به کتابخانه های عمومی منتخب استان مراجعه نمایند.بيشتر
 [PageVisit]