1397/12/16 پنجشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه: طرح «کتابخانه گردی» در کتابخانه‌های تازه تاسیس یا تازه بازگشایی شده استان کرمانشاه اجرا می‌شود مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه از اجرای طرح کتابخانه گردی در 13 کتابخانه‌ تازه تاسیس یا بازگشایی شده در ۱۸ اسفند ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار از اجرای طرح کتابخانه گردی در 13 کتابخانه‌ منتخب در ۱۸ اسفند ماه سال جاری خبر داد و اظهار کرد: با اجرای طرح کتابخانه‌ گردی، مسوولان به عنوان یک گردش فرهنگی به کتابخانه‌های عمومی سر می‌زنند و ضمن ایجاد فرصتی برای مطالعه و آشنایی با خدمات کتابخانه های عمومی، با مشکلات و کمبودها آشنا شده و این کار زمینه‌ساز ایجاد نهضت کتابخوانی در جامعه خواهد شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه افزود: هدف از اجرای این طرح معرفی کتابخانه‌های عمومی، افزایش آشنایی عموم مردم و مدیران اجرایی و فرهنگی کشور با کتابخانه‌ها، اطلاع مردم و مسوولان از فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی و جلب توجه مردم به کتابخانه به‌عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگی تأتیرگذار عنوان کرد.
حسنی خونسار گفت: کتابخانه های عمومی وظیفه مهم آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و زمینه‌سازی مناسب برای ارتقای سرانه مطالعه و ترویج کتابخوانی و تحقق عدالت در دسترسی به کتاب و کتابخانه را برعهده دارند.
وی در ادامه گفت: اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در سال گذشته هفدهم اسفندماه طرح کتابخانه گردی را در 14 کتابخانه منتخب برگزار کرد که با استقبال مردم و مسوولان روبه رو شد، امسال نیز همچون سال گذشته
 در 13 کتابخانه عمومی که 5 کتابخانه در سال 97 افتتاح شده و 6 کتابخانه بعد از تعمیرات اساسی دوباره بازگشایی شده و 2 کتابخانه کانکسی در متاطق زلزله زده در روز شنبه 18 اسفندماه از ساعت 8 تا 18 پذیرای مسوولان استان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اهالی فرهنگ و ادب، ورزشکاران، اصحاب رسانه و عموم دوستداران کتاب خواهد بود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: کتابخانه های عمومی شهید آوینی واقع در میدان غدیر، محوطه شهرداری کرمانشاه؛ شهدای مدافع حرم واقع در کیهانشهر جنب مسکن مهر رازی، پروین اعتصامی، روستا ده پهن و کتابخانه امام رضا(ع) روستای رزین کرمانشاه، امام شافعی شهر بانه وره، پاوه؛ شهید مدرس، اسلام آباد غرب؛ دهخدا، قصرشیرین؛ شهدای چهر، هرسین؛ توحید، کرند غرب؛ ولیعصر، کنگاور؛ مولوی سنقر و کتابخانه های کانکسی علامه امینی، سرپل ذهاب و طالقانی ثلاث باباجانی؛ کتابخانه عمومی کتابخانه‌های منتخب استان کرمانشاه در این روز هستند که به ارایه خدمات ویژه به مراجعان خواهند پرداخت.
خونسار خاطرنشان کرد: روز کتابخانه گردی فرصت مناسبی است تا مسوولان، مدیران و همه علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی با حضور در کتابخانه‌ها با اعضاء و کتابداران دیدار و گفت‌‌وگو کرده و نسبت به آخرین تحولات کتابخانه‌ها کسب اطلاع کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در پایان گفت: علاقمندان می توانند در این ضمن بهره مندی از این طرح بصورت رایگان عضو کتابخانه های عمومی منتخب شوند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1122