1398/6/12 سه‌شنبه با هدف اجرایی نمودن تفاهم نامه همکاری: جلسه همکاری بین کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و دبیرخانه کانون های مساجد استان صورت پذیرفت جلسه همکاری های دوجانبه بین اداره کل کتابخانه های عمومی استان و دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمانشاه در دفتر این دبیرخانه با حضور مدیران دو نهاد فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، جلسه مشترک اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه با دبیرخانه کانون های مساجد استان در روز دوشنبه مورخ 11 شهریور ماه سالجاری با هدف همکاری های دوجانبه و اجرای تفاهم نامه بین نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دبیرخانه کانون های مساجد کشوردر استان کرمانشاه برگزار شد، که در این دیدار معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی و به همراه معاون و کارکنان اداره کل و حجت الاسلام والمسلمین افشین کلات پور رئیس دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمانشاه و همکاران ایشان حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین افشین کلات پور در این دیدار ضمن خیر مقدم به مدیرکل و کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی استان گفت:

فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی استان قابل تحسین است و برای همه مشهود است.

وی در ادامه گفت: تعداد یک هزارو 126 مسجد در استان کرمانشاه وجود دارد، که در این مساجد 562 کانون فعال فرهنگی داریم و گستردگی کانون های مساجد در سراسر استان می باشد.

کلات پور خاطر نشان کرد: یکی از اهداف حائز اهمیت برای کانون مساجد به عنوان یک کانون کاملا فرهنگی همکاری مستمر با کتابخانه های عمومی می باشد لذا هدف هر دو فعالیت  فرهنگی و جذب کتابخوان و ترویج کتابخوانی است.

وی افزود: تعداد 142 باب کتابخانه در مساجد استان هست که از این تعداد 110 باب به صورت مخزن باز و 32 باب به صورت مخزن بسته برای مخاطبان و اعضاء کانون می باشد.

حجت الاسلام کلات پور در این دیدار ضمن ابراز خورسندی از همکاری دوجانبه بین و دستگاه فرهنگی و با اشاره به اینکه در کنار هم می توان آمار اعضای کتابخوان و ترویج کتابخوانی را افزایش داد یادآور شد: تعداد 25 هزار نفر از جمعیت استان عضو کتابخانه های عمومی کانون های مساجد استان هستند و اکثر این اعضا در ترویج کتابخوانی هم فعال می باشند.

معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در این دیدار گفت: کتابخانه های عمومی یک نهاد کاملا فرهنگی و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای تمامی اقشار جامعه و تمام رده های سنی فعالیت می نماید و جامعه هدف ما بسیار گسترده است.

حسنی خونسار با تشریح برنامه های فرهنگی که در کل کتابخانه های عمومی استان در طول هفته به صورت مستمر توسط کتابداران برای تمامی رده های سنی انجام می پذیرد بیان داشت: در راستای اجرایی نمودن تفاهم نامه همکاری نهاد کتابخانه های عمومی و دبیرخانه کانون های مساجد کشوردر کنار هم و با برنامه های مستمر می توانیم جذب مخاطب بیشتری داشته باشند و این همکاری برای جامعه منشاء خیر می باشد.

گفتنی است در پایان جلسه معصومه حسنی خونسار به همراه حاضرین جلسه از دفتر خبرگزاری شبستان بازدید کردند.
 

بيشتر
 [PageVisit]