هفته کتاب
1397/8/23 چهارشنبه برنامه های هفته کتاب تشریح شد. سخنرانی پیش از خطبه رضا کریمی معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه رضا کریمی معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه 18 آبان ماه برنامه های هفته کتاب را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، رضا کریمی معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه 18 آبان ماه برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی استان را در بیست و ششمین دوره هفته کتاب را تشریح کرد.

در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه 18 آبان ماه، رضاکریمی ضمن تبریک بیست و ششمین دوره هفته کتاب گفت: کرمانشاه در کتابخوانی استعدادهای مناسبی دارد که باید مردم و مسئولین به این استعدادها توجه کنند.

وی در این خصوص ادامه داد: مردم کرمانشاه نشان داده اند که به کتاب اهمیت می دهند و ما نباید تصور کنیم که از نظر سرانه کتابخوانی رتبه نامناسبی داریم. وجود کتابفروشی های متعدد کتب غیردرسی و فروش بالای نمایشگاه های کتاب نشان می دهد که در این زمینه می توان برنامه های کتابخوانی خوبی برگزار کرد.

وی همچنین گفت قبل از انقلاب اسلامی فقط 10 کتابخانه ی عمومی وجود داشت و اکنون در چهل سالگی انقلاب 84 کتابخانه های نهادی و در مجموع بیش از 100 کتابخانه نهادی و مشارکتی در استان فعال هستند که این آمار به رشد ده برابری اشاره دارد.

کریمی گفت: در استان نویسندگان خوبی داریم که اداره کل کتابخانه های عمومی وظیفه حمایت از آنها در قالب خرید کتاب و نقد و رونمایی آثار را به عهده گرفته است. در هفته کتاب هم برخی آثار نویسندگان و نیز کتابهایی در موضوعات مهم به بحث و بررسی گذاشته خواهند شد.

وی همچنین ضمن دعوت از مردم برای عضویت در کتابخانه های عمومی، به افتتاح کتابخانه شهدای مدافع حرم در شهرک مهر رازی اشاره کرد که در هفته کتاب مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 506