لیگ کتابخوانی

لیگ کتابخوانی

لیگ کتابخوانی
1397/9/10 شنبه در آخرین روز از هفته کتاب؛ اختتامیه اولین دوره لیگ کتابخوانی دانش آموزی در کرمانشاه برگزار شد در آخرین روز از هفته کتاب اولین دوره لیگ کتابخوانی دانش آموزی اول آذرماه در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، اول آذرماه در آخرین روز از هفته کتاب، اختتامیه اولین دوره لیگ کتابخوانی دانش آموزی، با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ صابر رحیمی، مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان کرمانشاه؛ بهرام بادکو، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان؛ صلاح الدین قره تبه، مسئول بسیج دانشجویی و جمعی از اساتید، دانشجویان و دانش آموزان در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.
صابر رحیمی، مدیرکل ورزش و جوانان ضمن خیرمقدم به مدیران، والدین و دانش آموزان، در سخنانی کوتاه بر اهمیت ترویج کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و گفت: باید این برنامه ها را ادامه دهیم و به ارتقای سطح کتابخوانی در استان کمک کنیم. از تمامی دستگاه هایی که به اجرای این برنامه کمک کردند تقدیر می کنم.
معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این مراسم گفت: هدف از لیگ کتابخوانی تربیت کتابخوان حرفه ای است و این هدف در این دوره از لیگ کتابخوانی خوشبختانه به ثمر رسیده است.  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه گفت: دقت در محتوای کتاب هم به نفع کتاب‌خوان و هم به نفع نویسنده است و عقلانیت جامعه را بالا می برد. البته نقد و تحلیل باید اصول و مبنایی داشته باشد. همکاران ما در اداره کل کتابخانه ها به همراه عزیزان اداره کل ورزش و جوانان تلاش کردند تا چک لیست ارزیابی را برای بیان معیارهای جامع نقد و تحلیل کتاب آماده کنند. این معیارها به حرفه ای شدن کتابخوانی دانش آموزان کمک کنند.
حسنی خونسار در پایان افزود: کتابخوانان دانش آموز این لیگ کتابخوانی باید به خودشان افتخار کنند که روزهای متوالی وقت خود را به جای بطالت و سرگرمی های بی فایده با کتاب گذراندند.
در این مراسم سه تیم راه یافته به مرحله نهایی در حضور هیئت داوران به ارائه مطالب تحلیلی و انتقادی خود پرداختند و نهایتا تیم های بانو مجتهده، شهید ستار عباسی و نجف به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند و مورد تقدیر قرار گرفتند.
گفتنی است، طرح لیگ کتابخوانی دانش آموزی از تابستان ۹۷ آغاز شده است. تیم های شرکت کننده از آموزش و پرورش، انجمن های اسلامی دانش آموزان، سپاه نبی اکرم (ص) و کمیته امداد امام خمینی و کتابخانه های عمومی در قالب گروه های ۴ نفره انتخاب شده و به صورت حذفی رقابت کردند.  

در این طرح کتاب های «من زنده ام»، «پنجشنبه فیروزه ای»، «بینوایان» و «دختران آفتاب» در هر مرحله توسط شرکت کنندگان تحلیل و نقد شد.


بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 565