1398/3/9 پنجشنبه معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه نهاد کتابخانه های عمومی کشور موجب توسعه فرهنگی در شهرستان هرسین شد آئین اختتامیه دومین جشنواره داستان نویسی و نمایشنامه نویسی شهرستان هرسین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، آئین اختتامیه دومین جشنواره داستان نویسی و نمایشنامه نویسی شهرستان هرسین، با حضور محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه؛ امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین؛  معصومه حسنی خونسار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه ؛ حجت الاسلام رحیم جعفری مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ، در روز چهارشنبه مورخ ۸ خرداد ماه سالجاری برگزار گردید. 

محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: شهرستان هرسین به عنوان شهرستان هدف استان در راستای ارتقاع سطح فعالیت های فرهنگی اجتماعی، مورد هدف قرار گرفته است که در این زمینه هم به لحاظ ساختاری و از لحاظ اعتباری مورد توجه قرار می گیرد.
 
وی بیان داشت: دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سفر سال
۹۷ به استان کرمانشاه، این شهرستان را مورد لطف و عنایت ویژه قرار داد و موجب ارتقای توسعه فرهنگی در این شهرستان گردید، وی از زحمات مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه نیز برای برگزاری چنین برنامه های فرهنگی در شهرستان تشکر نمود.

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه، با تاکید بر حضور گسترده اقشار مختلف مردم در راهپیمایی روز قدس تصریح کرد: امسال مردم ایران در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، پیام انسجام و وحدت ملی را در درون کشور، و به اردوگاه دشمن، پیام مقاومت و ایستادگی را مخابره خواهند کرد. 

امیر شاه آبادی،
 فرماندار شهرستان هرسین با استقبال از برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و  ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و مجموعه همکاران ایشان در شهرستان هرسین تشکر نمود و آمادگی خود را برای برگزاری بیشتر برنامه های فرهنگی اعلام نمود.  
معصومه حسنی خونسار، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه؛ گفت: این جشنواره با پیگیری های اداره کل کتابخانه ها، همکاری فرمانداری شهرستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور نویسندگان و هنرمندان فعال فرهنگی برگزار گردید.
   
حسنی خونسار، بیان داشت: این جشنواره شامل
 ۱۰۳ اثر فرهنگی، داستان، داستانک، نمایشنامه و فعالیت های بخش نوجوان بود که آثار ارسالی به دبیرخانه به صورت الکترونیکی بود، و مجموعا ۹ نفر در بخش های مختلف داوری آثار را بر عهده داشتند. 
وی در ادامه افزود: در این جشنواره در بخش «داستان کوتاه» پنج نفر، «نمایشنامه نویسی» چهار نفر، در بخش نوجوان شش نفر، در بخش ویژه انقلاب اسلامی یک نفر و از چهار نویسنده پیشکسوت این شهرستان با اهدای
 لوح افتخار و تندیس جشنواره تجلیل شد.
 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در پایان گفت: جشنواره داستان نویسی و نمایش نامه نویسی شهرستان هرسین یکی از مصوبات سفر دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و جلسه شورای معاونین در این شهرستان در مورخ ۲۱ شهریور ماه سال ۹۷ بود که با همت مسئولین فرهنگی شهرستان هرسین و اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان اجرایی  شد. 


 [PageVisit]