1398/4/10 دوشنبه با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین صورت پذیرفت: کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی از منظر قرآن هفتمین کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی مصوب سفر دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به شهرستان هرسین با عنوان پیشگیری ازآسیب های اجتماعی از منظر قرآن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، هفتمین کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی مصوب سفر دبیر کل نهاد کتابخانه ها به شهرستان هرسین با عنوان پیشگیری ازآسیب های اجتماعی از منظرقرآن با پیشگیری از طلاق باحضور مردم و جمعی از مسئولین در روز چهارشنبه 5/4/98 در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین ؛فرمانداری شهرستان هرسین؛ اداره بهزیستی ؛اداره اوقاف؛ فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه هرسین و دادگستری شهرستان برگزارشد .

دراین مراسم علی حسن نظری رئیس اداره بهزیستی شهرستان هرسین، ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: طلاق را زلزله اجتماعی است و علت طلاق از دیدگاه روحانیون فقدان اخلاق و از منظر جامعه شناسان آشفتگی اجتماعی و از منظر روانشناسی اختلال روانی دانست و گفت در انتخاب همسر باید ضمن استفاده از مشاورمجرب تحقیق و دقت لازم به عمل آورد.

سپس دکتر امیر فیضی، دادستان محترم شهرستان از منظر حقوقی و قانونی به بررسی وتحلیل موضوع همایش پرداخت و ضمن تشریح حقوق زوجین گفت: در قانون جهت جلوگیری از طلاق تمهیداتی از جمله تاخیر در انجام آن و ارجاع به مشاور و درنظرگرفته شده است.

دکترمحمدی از اساتید همایش به بررسی موضوع از منظرقرآن پرداخت و با بیانات مبسوطی زوجین را به حلم و بردباری و صبر و رجوع به فرهنگ قرآن و پایبندی به اصول اخلاقی و تعهد درازدواج و رعایت عدالت در ارتباط دعوت نمود.

 وی اذعان داشت: باحاکمیت فرهنگ قرآن و اجرای حدود الهی خانواده ثبات خواهد داشت و برگشت به سنت ها و باورهای اصیل اسلامی وسیره نبوی را به همگان گوشزد نمودند .

درپایان دکتر مختارمحمودی از دید روانشناسی علل طلاق را بررسی نمودند.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 83