1398/5/15 سه‌شنبه با حضور فرماندارکرمانشاه؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی کرمانشاه برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه با حضور فضل اله رنجبر، فرماندار کرمانشاه؛ معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز یکشنبه ۱۳ مرداد ماه در  سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.        

در ابتدای این جلسه فضل اله رنجبر، فرماندار کرمانشاه به عنوان رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه ضمن خیر مقدم به حاضرین و تاکید بر برگزاری مستمر این جلسات گفت: اگر بتوانیم  آمار کتابخوان ها را بالا ببریم، آنگاه می توانیم بگوییم موفق عمل کرده ایم.

رنجبر بر اهمیت استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و افزود: باید این فرهنگ را در بین خیرین دوباره احیا کرد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهم ترین نکاتی که باید در کتابخانه ها مورد توجه قرار دهیم شاداب سازی و زیبا سازی فضای کتابخانه است و این موضوع از مهم ترین نکات در افزایش اعضای کتابخانه ها است.      

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، در این جلسه با اشاره به تغییر روند فعالیت کتابخانه ها گفت: کتابخانه ها جایگاه خود را در جامعه کنونی پیدا کرده و دیگر تنها قرائت خانه یا مکانی برای امانت کتاب نیستند. اکنون به مراکز فعال فرهنگی، اجتماعی تبدیل شده اند و ما برای جذب مخاطبان به این مراکز فرهنگی، باید تلاش مضاعف پیشه کنیم.         

حسنی خونسار با تاکید بر لزوم مشارکت ادارات در برگزاری اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی و استقبال خوب مردم از این جشنواره گفت: در سال جاری شاهد افزایش ۳۲ درصدی آمار شرکت کنندگان در جشنواره رضوی در استان کرمانشاه بودیم. ۲۷ هزار و ۲۷۷ نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی از استان کرمانشاه شرکت کردند. از این تعداد هفت هزار و ۲۵۵ نفر از شهرستان کرمانشاه بودند.     

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه جشنواره رضوی شهرستان کرمانشاه ۲۷ مرداد ماه سالجاری در سالن همایش کتابخانه عمومی امیرکبیر برگزار خواهد شد.    

 در ادامه جلسه موضوعات و مصوبات جلسه قبل و دستور جلسه مبنی بر افزایش حق عضویت کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه و موضوع پیگیری اعتبارات کتابخانه مرکزی توسط سایر اعضای حقیقی و حقوقی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 86