1398/5/17 پنجشنبه با برگزاری آیین اختتامیه؛ برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در هرسین معرفی شدند اولین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان کرمانشاه با تقدیر از ۲۰ برگزیده در شهرستان هرسین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان هرسین روز سه شنبه ۱۵ مرداد ماه، با حضور امیر شاه آبادی، فرماندار؛ معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ محمدحسین اجرایی، امام جمعه شهرستان؛ غلامرضا ملکیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علی الماس، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ مهدی حاجی مرادیان، رئیس جمعیت هلال احمر؛ محمدرضا فاتح رو، رئیس اداره تبلیغات اسلامی؛  بابک درویش پور، رئیس دانشگاه پیام نور؛ یوسف عسگرپور، رئیس شورای شهر؛ کیومرث اسدی، شهردار هرسین؛ عشرت موسی زاده، مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ افسر طاهری، مدیر کانون ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره)؛ شیرین شیرزادی، مسئول فرهنگی شرکت جهان فولاد غرب و خیر فرهنگی؛ افشین رحیمی، بخشدار؛ محسن علی حسینی، مدیرعامل شرکت قند بیستون؛ شورش فرامرزی، شهردار بیستون؛ شاه حسین بابایی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان و جمعی از  دانشگاهیان و کتابداران و علاقمندان در سالن مطالعه کتابخانه عمومی شهدای محراب هرسین برگزار شد.   

امیر شاه آبادی، فرماندار شهرستان هرسین و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن خیر مقدم به حاضران، گفت: کتاب و کتاب خوانی باید در جامعه به عنوان نیاز خانواده در نظر گرفته شود و ما باید در این زمینه برای فرزندان مان الگو باشیم و مطالعه را به عنوان یک رفتار فرهنگی در خانواده داشته و به جامعه بسط دهیم. این امر باید با برگزاری برنامه های فرهنگی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی ترویج یابد.      

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی برای کسب معرفت به ساحت قدسی امام رضا (ع) است و مردم باید از زندگی و بیانات ائمه بهره ببرند.       

حسنی خونسار بیان داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی بزرگ ترین مسابقه کتابخوانی کشور و یکی از بهترین فرصت ها است تا به سمت شناخت و معرفت امام خود برویم.      

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه ادامه داد: ۲۷ هزار و ۲۷۷ نفر از استان کرمانشاه در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند و نسبت به میزان مشارکت در سال گذشته، رشد ۷ هزار نفری را شاهد بودیم. شرکت کنندگان شهرستان هرسین در این مسابقه یک هزار و ۹۵۰ نفر بود که ۱۰۶۵ نفر در بخش آنلاین و  ۸۵۵ نفر در بخش مکتوب شرکت کردند. در دوره هشتم جشنواره کتابخوانی رضوی ۵۵۰ نفر از شهرستان هرسین در این مسابقه شرکت کردند و این پیشرفت نشانه افزایش تلاش کتابداران و کارکنان کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین است.      

وی اضافه کرد: ۱۸۸ نفر در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان برگزیده شدند که از این میزان ۲۰ نفر از برگزیدگان از شهرستان هرسین ۲۰ بوده اند و یک نفر از شرکت کنندگان بخش پویش در رده سنی بزرگسال به نام علی حسن نظری، رئیس اداره بهزیستی شهرستان هرسین برگزیده کشوری است که در اختتامیه کشوری از ایشان تقدیر می شود.         

 خونسار در پایان از تلاش های امام جمعه و مسئولان ادارات، کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی این شهرستان در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر کرد.       
 

در ادامه سنا رستمی، عضو کتابخانه شهدای محراب هرسین به شاهنامه خوانی پرداخت.

در پایان این مراسم از مسئولان ادارات شهرستان هرسین برای حضور فعال و حمایت از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر شد. همچنین برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان هرسین معرفی شدند. اسامی این افراد به شرح ذیل است:

مریم کرمی مجد و فاطمه پیرکرمی در بخش پویش در رده سنی کودک؛

مهنا عبدلی، گلاره نوروزی، فاطمه مرادی در بخش پویش در رده سنی نوجوان؛

نسرین مرادی در بخش پویش در رده سنی بزرگسال؛

هستی محمدی، مهنا شادمانی، فاطمه حیدری، آتوسا احمدی، سینا مرادی، پردیس کوچکی در بخش چهارگزینه ای در رده سنی نوجوان؛

مهدی چهری، مریم احمدی ویسی، نیره شهبازی، مهدی رضایی، مژگان رستمی، مهرعلی مهری در بخش چهار گزینه ای در رده سنی بزرگسال؛

سنا همتی، سهیل سرحدی در بخش نقاشی در رده سنی نوجوان.

 [PageVisit]