1398/6/26 سه‌شنبه استاندار کرمانشاه مطرح کرد؛ کتابخانه های عمومی با طرح «مهربانی در مهر» به رسالت اجتماعی خود عمل کردند استاندار کرمانشاه با تقدیر از نهاد کتابخانه های عمومی کشور در اجرای طرح «مهربانی در مهر»، گفت: کتابخانه های عمومی مانند یک مرکز خدمات اجتماعی عمل کردند و نشان دادند افراد اهل مطالعه رسالت اجتماعی خود را فراموش نمی کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه، با تقدیر از نهاد کتابخانه های عمومی که نسبت به مردم مناطق سیل زده احساس وظیفه می کند، گفت: نباید مردم سیل زده را فراموش کنیم، چراکه با وجود گذشت چند ماه از این حادثه مردم این مناطق هنوز درگیر عوارض آن هستند.           

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در آستانه مهرماه هستیم و دانش آموزان نباید با وقفه در روند تحصیل خود روبه رو شوند. مردم و اعضای کتابخانه های عمومی در این راستا هیچ کمکی را دریغ نکرده اند، و این امر باید در طول سال تحصیلی نیز ادامه یابد.           

بازوند همچنین افزود: کتابخانه های عمومی مانند یک مرکز خدمات اجتماعی عمل کردند و تنها وظیفه خود را امانت کتاب ندانستند بلکه نشان دادند افراد اهل مطالعه رسالت اجتماعی خود را فراموش نمی کنند.      

استاندار کرمانشاه در پایان گفت: چنانچه مردم در مناطق سیل زده بدانند که تمامی هموطنان به فکر و یاد آن ها هستند، آرامش و قوت قلب می گیرند و این مسئله حس همدلی را در کشور تقویت می کند.              

گفتنی است، در پویش «مهربانی در مهر» که با محوریت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و مشارکت گسترده عمومی، به اجرا درآمد، کمک‌های مردمی شامل نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی و کتاب‌های کمک درسی برای کودکان و دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده کشور، پس از جمع‌آوری، آماده ارسال به مناطق سیل‌زده کشور شده است. کتابخانه‌های عمومی از ۲۰ تیر لغایت ۳۰ مردادماه به عنوان پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی شامل نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی و کتاب‌های کمک درسی فعالیت داشتند که طی آن علاقه‌مندان هدایای خود را برای ارسال به مناطق سیل‌زده، به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود اهدا کردند.

 [PageVisit]