1398/7/1 دوشنبه به ریاست فرماندار: جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه برگزار شد سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرمانشاه، با حضور فضل اله رنجبر، فرماندار کرمانشاه؛ معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه؛ سید پیمان موسوی، عضو شورای شهر؛ پژمان ابراهیمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، اعضای حقیقی و حقوقی انجمن، مدعوین و اساتید رشته کتابداری، و سومین جلسه انجمن شهر ماهیدشت و شهرهلشی با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن ها در روز یکشنبه 31 شهریور ماه در سالن جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه برگزار شد.

 معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در این جلسه اظهار داشت: ۳۸۰ هزار نسخه کتاب در کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه وجود دارد؛ در واقع به ازای هر دو نفر یک جلد کتاب موجود است. همچنین ۳۱ هزار و چهارصد نفر در کتابخانه‌های عمومی شهرستان عضو هستند؛ بیشترین اعضا را بانوان تشکیل داده اند. ۱۶ هزار و ۲۵۸متر مربع زیربنای کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه است که برای هر ۱۰۰ نفر،  ۱/۵ متر فضای مطالعه داریم.

در ادامه فضل الله رنجبر، فرماندار کرمانشاه، ضمن قدردانی از اجرای برنامه های فرهنگی- اجتماعی در کتابخانه های عمومی، گفت: کتابخانه‌های عمومی باید برای ارتقای سطح مطالعه در بین آحاد جامعه برنامه ریزی کنند. برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان عموم باید از همکاری مسئولان در امور صنفی و صنعتی نیز کمک بگیریم.

رنجبر با اشاره به هفته دفاع مقدس،‌ افزود: ما وظیفه داریم، نسل حاضر و آینده را با دفاع مقدس آشنا کنیم. شایسته است کتابخانه‌های عمومی در بحث جنگ، جبهه، فداکاری و از خودگذشتگی، مسابقات ویژه برگزار و به مناسبت هفته دفاع مقدس به برندگان هدایایی اهدا کنند تا مردم به سمت مطالعه آثار مرتبط با دفاع مقدس ترغیب شوند.

رنجبر با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان عموم اذعان داشت: قرار دادن قفسه کتاب در اماکن عمومی و مطب‌ پزشکان که محل تردد تمام اقشار جامعه است یکی از بهترین روش‌های گسترش فرهنگ کتابخوانی همگانی در بین مردم است.

 فرماندار کرمانشاه در پایان اظهار داشت: ما هرچه داریم از مقاوت دوران جنگ است و باید فرهنگ ایثار، از خودگذشتگی و همدلی را با بیان خاطرات و منابع مربوط به دفاع مقدس در بین دانش آموزان گسترش دهیم.

در پایان جلسه هر یک از حاضران پیشنهاداتی در خصوص ارتقای فرهنگ کتابخوانی ارائه دادند.

 


 


 

 [PageVisit]