1398/7/4 پنجشنبه به ریاست فرماندار: جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین برگزار شد طرح پژوهشی شهر خواندن شهرستان هرسین در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با حضور نمایندگان نهاد کتابخانه های عمومی کشور مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین به ریاست امیر شاه آبادی، فرماندار شهرستان، معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، نمایندگان اعزامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در راستای ((پیاده سازی طرح پژوهشی شهر خواندن)) کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین، سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن و مدعوین و اساتید دانشگاه و فرهیختگان این شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۷/۳ برگزار شد.   

امیر شاه آبادی، فرماندار شهرستان هرسین، در ابتدا ضمن تقدیر و قدردانی از زحمات و توجه ویژه دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، و خیر مقدم به نمایندگان این نهاد، گفت: طی سفر علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، به این شهرستان در سال ۹۷ ،ادارات و سازمان های این شهرستان از لحاظ ارتقاء فرهنگی روند تغییر و پیشرفت را پیش رو گرفتند.     

فرماندار، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه یک سال از سفر پرخیر و برکت دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به شهرستان هرسین گذشته است، هم اکنون در سالروز سفر ایشان نیز نمایندگان نهاد کتابخانه های عمومی در این شهرستان برای رقم زدن مجدد یک اتفاق خوب فرهنگی دیگر با عنوان پیاده سازی طرح پژوهشی شهر خواندن حضور یافتند، و می بایست این اتفاق را به فال نیک گرفت، که شرایط توسعه هرچه بهتر در زمینه فرهنگی کتاب و کتابخوانی در این شهرستان مهیا می گردد.     

وی ادامه داد؛ با تمام قوا برای توسعه و ارتقاء این مقوله بسیار مهم همچنان در تمامی زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، آمادگی خود را اعلام می کنیم.    

شاه آبادی در خصوص فرهنگ کتابخوانی بیان داشت: شهرستان هرسین یکی از غنی ترین شهرستان های استان از لحاظ پتانسیل های فرهنگی و توسعه کتاب و کتابخوانی است و این شهرستان به مرکز استان نزدیک و تمامی امکانات و فضاهای فرهنگی، آموزشی، در دسترس عموم قرار دارد.              

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، ضمن ابراز خرسندی از شرکت نمودن تمامی اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در این جلسه و خیرمقدم به نمایندگان نهاد کتابخانه های عمومی کشور در بخش پژوهشی، گفت: شهرستان هرسین به عنوان یکی از شهرستان های کمتر توسعه یافته مورد نظر برنامه پژوهش محور شهر خواندن نهاد کتابخانه های عمومی کشور قرار گرفته که کارشناسان نهاد در این شهرستان حضور پیدا کردند و کتابخانه های عمومی این شهرستان و سطح فرهنگی و منابع شهرستان را مورد مطالعه و تحقیق قرار دادند.               

حسنی خونسار خاطر نشان کرد: در شهرستان هرسین با توجه به کل جمعیت برای هر ۲۵ هزار نفر تعداد ۲ باب کتابخانه وجود دارد، و میانگین سرانه زیربنای کتابخانه در این شهرستان از میانگین استانی بالاتر است، و این در حالی است که میانگین عضویت در کتابخانه های این شهرستان به نسبت جمعیت آن حتی از میانگین کشوری هم بالاتر است.

وی افزود: در نیمه اول سالجاری بیش از ۳۰۰ برنامه فرهنگی جانبی، مناسبتی در کتابخانه های عمومی این شهرستان برگزار شده است.              

نمایندگان نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز بیان نمودند: هدف از جلسه مذکور بررسی و تبادل نظر در خصوص پتانسیل های موجود شهرستان هرسین در راستای طرح پژوهشی شهر خواندن است.               

در ادامه جلسه اعضای حقیقی و حقوقی انجمن و مدعوین فرهنگی و اساتید حاضر به بیان موضوعاتی حول محور طرح پژوهشی شهر خواندن نهاد کتابخانه های عمومی پرداختند.       

 


    

 [PageVisit]