1398/7/10 چهارشنبه به میزبانی کتابخانه عمومی سهروردی گیلانغرب انجام شد؛ اجرای نمایشی برگرفته از کتاب«فرنگیس» در هفته دفاع مقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس، نمایشی برگرفته از کتاب «فرنگیس» با حضور فرنگیس حیدرپور، راوی این کتاب در کتابخانه عمومی سهروردی گیلانغرب اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، به مناسبت هفته دفاع مقدس، نمایشی برگرفته از کتاب «فرنگیس» با حضور فرنگیس حیدرپور، راوی این کتاب در کتابخانه عمومی سهروردی گیلانغرب اجرا شد. در این نمایش فرنگیس حیدرپور ماجرای کشته شدن یک سرباز عراقی و اسیرکردن سربازی دیگر را به نمایش گذاشت.

فاطمه عزیزیان، مسئول کتابخانه عمومی سهروردی، در ابتدا به معرفی کتاب «فرنگیس» و نیز فرنگیس حیدرپور، شخصیت اصلی این داستان پرداخت.

در این برنامه یزدان و ساسان حدادی (پسران فرنگیس) در نقش دو سرباز عراقی، ایفای نقش کردند.

فرنگیس بخش هایی از کتاب را با زبان شیرین کردی برای نوجوانان بازگو کرد و از همه ی آنان خواست که همیشه و در همه حال از آب وخاک میهن خود دفاع کنند.

کتاب « فرنگیس» روایت دلیری های خانم فرنگیس حیدرپور، شیرزن خطه گیلانغرب، به قلم مهناز فتاحی از روایت های خواندنی مقاومت زنان ایرانی در برابر مهاجمان بعثی، در دوران دفاع مقدس است. [PageVisit]