1398/9/5 سه‌شنبه با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی: بازدید دانشجویان و نشست معرفی کتاب در کتابخانه عمومی امیرکبیر صورت گرفت دانشجویان دانشکده علوم قرآنی شهید اشرفی اصفهانی روز دوشنبه 4آذر از کتابخانه امیرکبیر کرمانشاه بازدید به عمل آوردند و در نشست معرفی کتاب شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، دانشجویان دانشکده علوم قرآنی شهید اشرفی اصفهانی روز دوشنبه 4آذرماه با حضور رضا کریمی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه از کتابخانه عمومی امیرکبیر کرمانشاه بازدید و در نشست معرفی کتاب شرکت کردند.
گفتنی است؛در این برنامه دانشجویان از بخشهای مختلف کتابخانه شامل مخزن، بخش مرجع، بخش دفاع مقدس بازدید کردند و با توضیحات کتابدار این کتابخانه با امکانات موجود شامل کتب و مجلات، تازه های کتاب، سیستم جستجو اعضا و سایر بخش های کتابخانه آشنا شدند.
در ادامه این برنامه در سالن جلسات این کتابخانه نشست معرفی کتاب برگزار شد.

در ابتدا رضاکریمی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ ضمن خوش آمد به دانشجویان گفت: در کتابخانه های عمومی همه اعضا می توانند با عضویت در یک کتابخانه از دیگر کتابخانه های کشور کتاب امانت بگیرند و امکان جستجو در سامانه کتابخانه های عمومی نهادی در کل کشور از طریق سامانه تحت وب با نشانی samanpl.ir فراهم شده است.
کریمی در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی تفسیر تسنیم پرداخت و گفت: این تفسیر دنباله رو تفسیر المیزان است و خوشبختانه تا 42 جلد آن در کتابخانه ثبت شده است. وی اضافه کرد: آیت الله جوادی آملی روش استاد خود تحت عنوان تفسیر قرآن به قرآن را تبلیغ کرد و در کتاب خود مکررا از آن بهره برد و اگر تسنیم نبود بسیاری از ارزشهای المیزان برای عموم دانشجویان و طلاب ناشناخته می ماند.
در پایان این نشست ضمن اهدای کتاب به دانشجویان، از آنها دعوت به عمل آمد تا در برنامه های کتابخوانی در کتابخانه های عمومی شرکت کنند. [PageVisit]