1398/10/18 چهارشنبه فرماندار کنگاور: مطالعه توسعه و تغییر فرهنگ ها را کلید می زند پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی کنگاور در فرمانداری این شهرستان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه به ریاست فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کنگاور، با هدف بررسی مصوبات جلسه قبل و حل مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان، با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه؛ خیراله خزایی، فرماندار شهرستان کنگاور؛ یزدان بهرامی نیا، رئیس اداره همکاریهای اداره کل کتابخانه های عمومی، فضل اله  وزیری فرد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان؛ رامین صادقی، شهردار کنگاور؛ فریبرز خزایی، رئیس اداره آموزش وپرورش شهرستان؛ سیاوش نظری، رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن، در سالن جلسات فرمانداری روز سه شنبه مورخ ۱۷ دی ماه برگزار شد.

خیراله خزایی، فرماندار کنگاور ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم سلیمانی سرباز واقعی راه ولایت بود، عظمت و اخلاص را خدا به او هدیه داده بود و راه او را ادامه خواهیم داد، شهادت بالاترین مقام برای انسان است و ما فقط با شهادت می توانیم قدردان او باشیم.

خزایی، فرماندار کنگاور افزود: کتابخوانی مهمترین مقوله فرهنگی است و مطالعه توسعه و تغییر فرهنگ ها را کلید می زند، و تغییر در حوزه فرهنگ تغییر در تمامی امورات است و این جز با مطالعه کردن و کتابخوانی میسر نمی شود.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه ضمن تسلیت شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی گفت: پیگیری های رئیس اداره کتابخانه های شهرستان و فرماندار کنگاور باعث شد این شهرستان رتبه انجمن برتر را در استان کسب کند، و امیدوارم در سال ۹۹ نیز به همین شکل برتر استان باشد.

حسنی خونسار خاطر نشان کرد: همانطور که از فعالیت های کتابخانه ها مشهود است،  کتابخانه های عمومی به پایگاه های فرهنگی تبدیل شده اند و برای تمامی مخاطبین خود برنامه های مناسب فرهنگی دارند.

وی ادامه داد: تفاهم نامه های همکاری با ادارات و سازمانها در استان منعقد می شود تعاملات و فعالیت ها را هدفمند می سازد و این تعاملات باید در شهرستان ها هم پیگیری شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در خصوص کتابخانه روستای فش کنگاور گفت: این ساختمان با ۳۰۰ متر زیربنا ساخته می شود که تا کنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدوارم در اوایل سال ۹۹ آماده افتتاح شود.

وی با توضیح اینکه بر اساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ باید شهر بدون کتابخانه نداشته باشیم بیان داشت: شهر گودین در کنگاور بدن کتابخانه است و درخواست دارم با پیگیری فرمانداری و اداره کتابخانه های شهرستان یا زمین و یا ساختمانی برای کتابخانه در مکانی مناسب تهیه گردد تا در اسرع وقت تجهیز و راه اندازی شود.

فضل اله وزیری فرد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کنگاور، با تشریح برنامه های فرهنگی کتابخانه های شهرستان و اجرای بیش از ۷۰ برنامه فرهنگی مناسبتی در ۹ ماهه اول سال گفت:  تعداد ۴۳ هزارو  ۴۹۴ جلد کتاب در ۴ کتابخانه عمومی کنگاور موجود است که ۳ هزارو  ۴۰۶ جلد آن کتاب کودک است و ۲هزارو ۷۱۵ نفر عضو کتابخانه های عمومی این شهرستان هستند.

در پایان جلسه انجمن هر یک از حاضرین نظرات و پیشنهادات خود را در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیان کردند و به پاس زحمات بی دریغ مدیرکل و مجموعه کتابخانه های عمومی استان، لوح تقدیر از طرف فرماندار کنگاور به معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و یزدان بهرامی نیا، رئیس اداره همکاریهای این اداره کل اهدا شد.

 
 [PageVisit]