مرکزی
1397/8/3 پنجشنبه با پیگیری های کتابخانه های عمومی و مسئولین استانی صورت پذیرفت؛ پروژه ساخت کتابخانه مرکزی شهر کرمانشاه بعد از 7 سال اغماء، جانی دوباره گرفت کار ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه بعد از چند سال وقفه با تخصیص بودجه 3.4 میلیاردی دوباره از سر گرفته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، از شروع دوباره و از سرگیری کار ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه بعد از چند سال وقفه با بودجه ای 34 میلیارد ریالی خبر داد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه ساخت کتابخانه مرکزی 32 درصد است اظهار داشت: کتابخانه مرکزی کرمانشاه 15000 مترمربع زیربنا دارد و از زیرمجموعه‌های آن دو طبقه پارکینگ، و شامل بخش های مختلفی از قبیل مخزن کتاب و سالن اجتماعت 300 نفری، دو سالن مطالعه مجزا و ... است که تکمیل آن  20 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا حداکثر در سال 1400 افتتاح شود.

 

معصومه حسنی خوانسار با بیان اینکه کار ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه بعد از چند سال وقفه دوباره از سر گرفته شد خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته درخواست استان کرمانشاه برای ساخت یک کتابخانه مرکزی به وزارت ارشاد به‌دلیل اعتبار نسبت به هزینه مورد موافقت قرار نگرفت.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه افزود: ساخت کتابخانه مرکزی کرمانشاه بالاخره از سال 1386 آغاز شد که تا سال 90 ادامه داشت و پس از آن متوقف شد که با پیگیری‌ها انجام شده یک میلیارد و دویست میلیون تومان اعتبار از سوی نهاد کتابخانه‌های کشور برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته است.

 

حسنی خوانسار با بیان اینکه 40 این کتابخانه در مکان مناسبی قرار دارد و بتن‌ریزی سقف و ستون‌ها انجام شده است، گفت: امیدواریم با جذب اعتبارات استانی و ملی بتوانیم، اقدامات مناسبی را مربوط به پروژه کتابخانه مرکزی استان کرمانشاه انجام دهیم.

 

وی با اشاره به شروع ساخت این پروژه از سال ۸۶ (یازده سال قبل)، افزود: کار ساخت کتابخانه تا سال ۹۰ پیش رفت و ۲.۵ میلیارد تومان هم برای آن هزینه شد، اما از آن زمان به بعد پروژه متوقف شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه پیشرفت فیزیکی این پروژه را نیز حدود ۳۸ درصد اعلام کرد.

حسنی خوانسار با بیان اینکه سال گذشته ۲.۲ میلیارد تومان، امسال ۱.۲ میلیارد تومان و 2 میلیارد تومان نیز از سوی نهاد کتابخانه‌های کشور برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته است.

وی گفت: برای تکمیل این کتابخانه پنج میلیارد تومان دیگر نیاز است تا پنج طبقه آن تکمیل شود که این رقم نیز قرار است با کمک استان تامین شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه از این کتابخانه به عنوان نیاز اساسی استان و کتابخانه مادر یاد کرد که بزرگترین کتابخانه کرمانشاه خواهد بود و افزود: تمام فضا‌های مختلف در دل کتابخانه مرکزی دیده شده است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 608