مراسم گرامیداشت

image_2018_11_21-11_55_52_770_vHI.JPG
1397/8/30 چهارشنبه در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان کرمانشاه مطرح شد؛ توسعه کشور به دانایی و دانایی به کتابخوانی نیازمند است الهی تبار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با اشاره به ضرورت ارتقاء فرهنگ مطالعه در کشور، توسعه کشور را نیازمند دانایی و دانایی را نیازمند کتابخوانی عنوان کرد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان کرمانشاه، یکشنبه ۲۷ آبان ماه با حضور محمد ابراهیم الهی‌تبار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، حجت الاسلام رحیم جعفری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رضا محمودیان، مدیرکل حراست استانداری، علیرضا گودرزی، مدیرکل اجتماعی استانداری، سید احسان احسانی، عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه، روسای شهرستان‌های کتابخانه‌های عمومی استان، فرشید یوسفی از نویسندگان پیشکسوت استان و جمعی از کتابداران و فعالان فرهنگی استان، در سالن اجتماعات کتابخانه امیرکبیر، برگزار شد.

در ابتدای این مراسم معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به حادثه زلزله در سال گذشته، گفت: حادثه تلخ زلزله در سال گذشته مانع برگزاری مراسم هفته کتاب شد؛ اما امسال با این امید گرد هم آمدیم تا به یاد درگذشتگان زلزله، از نو برای تلاشی مضاعف با هم عهد ببندیم.

وی در ادامه گفت: امروز کتابخانه‌های عمومی در کشور از مراکزی برای قرائتخانه و امانت کتاب فاصله گرفته و به سمت مراکز چندمنظوره فرهنگی و اجتماعی با ارائه روش‌های متنوع کتابخوانی در رده‌های مختلف سنی پیش رفته و همکاران و کتابداران ما نیز هر کدام به یک مشاور امین و یک فعال فرهنگی تبدیل شده اند.

حسنی خونسار با اشاره به لزوم تقدیر از کتابداران برتر در کتابخانه‌های عمومی، گفت: مقام معظم رهبری فرموده‌اند «ترویج کتابخوانی وظیفه همه دستگاه‌هایی است که به نحوی به فرهنگ کتابخوانی ارتباط دارند». در قانون نیز انجمن کتابخانه‌های عمومی برای ایجاد ارتباط بیشتر دستگاه‌های مختلف تعریف شده است و اگر این همکاری ها و تفاهم ها اتفاق نیفتد بار سنگین کتابخوانی را یک نهاد به تنهایی نمی‌تواند به دوش بکشد.

کتابخوانی؛ لازمه پیشرفت و توسعه کشور

در ادامه الهی تبار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب، گفت: وضعیت مطالعه در کشور ما باید ارتقاء پیدا کند و برای این کار باید در بخش‌های مختلف کار و تلاش کرد. دانایی لازمه پیشرفت است و باید برای رشد دانایی فرهنگ کتابخوانی را تقویت کنیم.

وی ادامه داد: ما با واگذاری کتابخانه مرکزی به بخش خصوصی که در جلسات اقتصاد مقاومتی مطرح شد، مخالفت کردیم چون استان به این کتابخانه نیاز دارد. وجود کتابخانه ها و افزایش آنها به تنهایی برای ارتقای کتابخوانی کافی نیست و باید این کتابخانه ها در راستای اهداف خود مفید واقع شوند.

در این مراسم انجمن‌های برتر، رسانه برتر، پیشسکسوت نمونه، خدمتگزار نمونه، کتابخانه نمونه و همچنین اعضای برتر کتابخانه‌ها و کتابداران نمونه مورد تقدیر قرار گرفتند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 508