دوره آموزشی « نسخه شناسی  و آشنایی با نسخ خطی، چاپ سنگی و سربی»

دوره آموزشی « نسخه شناسی  و آشنایی با نسخ خطی، چاپ سنگی و سربی»
1397/9/20 سه‌شنبه توسط کارشناس نسخ خطی و چاپ سنگی کتابخانه مرکزی ارومیه صورت پذیرفت؛ دوره آموزشی « نسخه شناسی و آشنایی با نسخ خطی، چاپ سنگی و سربی» دوره آموزشی «نسخه شناسی و آشنایی با نسخ خطی، سربی و سنگی» با حضور برخی از مسئولین کتابخانه و کارشناسان استان کرمانشاه در محل سالن جلسات کتابخانه امیرکبیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، دوره آموزشی «نسخه شناسی و آشنایی با نسخ خطی، سربی و سنگی» با حضور برخی از مسئولین کتابخانه های عمومی و کارشناسان استان کرمانشاه روز دوشنبه 19 آذر ماه 97 در محل سالن جلسات کتابخانه عمومی امیرکبیر برگزار شد.

رضا محمودپور، کارشناس نسخ خطی و چاپ سنگی کتابخانه مرکزی ارومیه؛ مدرس این دوره نسخه های خطی را آمیزه ای از هنر و علم دانست و گفت:  هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی با مفاهیم اولیه نسخ خطی، چاپ سربی، سنگی و ... است.

محمودپور در این دوره به مراحل ثبت و چاپ کتاب، انواع کاغذ، مرکب و مجلد نسخ و کتابها و شیوه های صفحه آرایی در نسخ های مختلف گذشته اشاره داشت و گفت: شناخت انواع نسخ خطی، چاپ سنگی و سربی  که دارای ارزش تاریخی بوده علاوه بر یک هنر و علم بلکه یک نیاز برا کتابداران و مسئولین کتابخانه هاست، چرا که با شناخت این نسخ و شرایط نگهداری آن با حفظ و نگهداری این نسخ سرمایه های پیشینیان را حفظ خواهیم کرد.

 لازم بذکر است رضا محمودپور، کارشناس نسخ خطی و چاپ سنگی کتابخانه مرکزی ارومیه؛ با حضور در برخی از کتابخانه های عمومی استان وضعیت نسخ خطی، چاپ سنگی و سربی موجود موجود در این کتابخانه های عمومی مورد بحث و بررسی قرار داد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 338