انجمن جوانرود

انجمن جوانرود
1397/10/12 چهارشنبه یوسفی، فرماندار شهرستان جوانرود: هزینه کردن در بخش فرهنگ و کتاب یک سرمایه گذاری خوب برای جامعه است پنجمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان جوانرود با حضور فرماندار جوانرود، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضای انجمن در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمانشاه، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه؛ رستگار یوسفی، فرماندار جوانرود؛ حسین محمدی‌راد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی، جبار رضایی شهردار؛ بهزاد بهمنی رئیس اداره ارشاد اسلامی؛ مهدی مرادی، رئیس سازمان تبلیغات، کمال شهسواری بخشدار مرکزی و معاون فرماندار و دیگر اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان جوانرود، روز سه شنبه مورخ 11 دی ماه راس ساعت 9 صبح در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

رستگاریوسفی، فرماندارجوانرود؛ در ابتدای جلسه با اشاره به اهمیت کتاب وکتابخوانی در توسعه فرهنگی جامعه گفت: در بخش فرهنگی به هر میزان هزینه کنیم در اصل برای آینده سرمایه گذاری کرده ایم.

یوسفی در ادامه جلسه با اشاره به راه اندازی کتابخانه‌ای در شروینه مرکز بخش کلاشی گفت: امیدواریم با پیگیری مسئولین و فعالان فرهنگی شهر و مساعدت اداره کل کتابخانه های عمومی استان شاهد احداث کتابخانه‌ای در شهر شروینه باشیم.

وی در ادامه بر توسعه زیرساخت های فرهنگی در جامعه تاکید داشت و گفت: برای تعمیر و تجهیز کتابخانه های عمومی جوانرود در سال 97، 400 میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

فرماندار جوانرود از پیگیری ها و زحمات مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جذب اعتبار برای کتابخانه های عمومی آسیب دیده در زلزله سال گذشته تقدیر و تشکر کرد.

وی با اشاره به جمعیت حدود 75 هزار نفری جوانرود و وسعت این شهرستان بر توسعه و افزایش کتابخانه عمومی این شهرستان تاکید داشت و عنوان کرد: شهر جوانرود نیاز دارد علاوه بر تعمیر و به سازی کتابخانه امام خمینی (ره)  به کتابخانه‌ای دیگر برای خدمات رسانی بهتر به شهروندان نیاز دارد.

یوسفی در پایان گفت: پرداخت نیم درصد از سوی شهرداری ها را به کتابخانه های عمومی قانونی است که شهرداران آنرا بعنوان یک تکلیف میبایست انجام دهند.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه؛ در ادامه با اشاره به اختصاص 35 میلیارد ریال از محل اعتبارات ماده 12 برای مقاوم سازی و بازسازی کتابخانه عمومی استان، گفت: در زلزله 3/7 ریشتری سال گذشته در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه 7 کتابخانه آسیب دیدند که دوباب از آن کتابخانه ها آسیب جدی وارد شد که نیاز به تخریب و ساخت مجدد دارد.

حسنی خونسار با اشاره به اینکه انجمن کتابخانه های استان کرمانشاه به عنوان انجمن برتر انتخاب شده است، خاطر نشان کرد: این موفقیت مرهون زحمات فرمانداران و اعضای انجمن  کتابخانه های عمومی استان است.

حسین محمدی‌راد، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان جوانرود در ابتدا جلسه ضمن ارائه  گزارشی از فعالیت ها و وضعیت کتابخانه های عمومی به حاضرین گفت : شهرستان جوانرود دارای دو باب کتابخانه  شهری با مساحت 3 هزار و 600 مترمربع و زیربنای 1 هزارو 600 مترمربع  و یک باب کتابخانه سیارروستایی  است. در کتابخانه‌های عمومی شهرستان جوانرود حدود 31 هزار نسخه کتاب موجود است و 2 هزار و500 نفر از جوانرودی ها عضو فعال این کتابخانه ها هستند.

گفتنی است در پایان جلسه از رستگار یوسفی، فرماندار جوانرود و محمدی راد رئیس کتابخانه های عمومی این شهرستان ازسوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه با اهدای لوح تقدیر و تجلیل شد.
 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 389