1398/3/20 دوشنبه امام جمعه شهرستان هرسین: نهاد کتابخانه های عمومی کشور،کتابخانه ها را به یک پایگاه مهم فرهنگی -اجتماعی تبدیل کرده است حجت الاسلام محمد حسین اجرایی امام جمعه شهرستان هرسین ضمن پیوستن به پویش مجازی کتابخوانی رضوی از عموم مردم برای شرکت در این جشنواره دعوت نمود. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، حجت الاسلام محمد حسین اجرایی امام جمعه شهرستان هرسین در روز یکشنبه مورخ ۱۹ خرداد ماه سالجاری با حضور مسئولین کتابخانه های عمومی این شهرستان در محل دفتر امام جمعه به پویش مجازی جشنواره کتابخوانی رضوی پیوست.

حجت الاسلام دکتر محمد حسین اجرایی، ضمن تقدیر و تشکر از نهاد کتابخانه های کشور که گام های بلندی را در جهت فرهنگ سازی و ترویج مطالعه در کشور برداشته است، گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از برنامه های فرهنگی مهم در راستای آشنایی با زندگی و سیره امام رضا (ع) و امام جواد (ع) و  حضرت معصومه (س) است.
حجت الاسلام اجرایی، که در برنامه ها و نشست های کتابخوانی، کتابخانه ای، مدرسه ایی و مطالعاتی چندین بار اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین را همراهی نموده اند و خود نیز دارای چند اثر مکتوب می باشند اظهار داشت: آنچه بنده در این مدت نظاره گر آن بوده ام تاثیر فوق العاده کتابخانه های عمومی در جذب افراد مستعد جامعه، فرهنگ سازی،ترویج مطالعه و از همه مهم تر خارج نمودن کتابخانه های عمومی از حالت قرائت خانه و مبدل نمودن این مکان های فرهنگی به یک پایگاه فرهنگی -اجتماعی می باشد.
 وی افزود: یکی از مهمترین برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی جشنواره کتابخوانی رضوی است که با انتخاب منابع فوق العاده، برای تمام رده های سنی گامی بلند و شایسته در جهت تحقق این هدف در سطح کشور برداشته است.
در پایان نیز  محمدحسین اجرایی که از ابتدای شروع فراخوان از طریق اداره کتابخانه های شهرستان هرسین و رابط فرهنگی شهرستان در جریان منابع جشنواره قرار گرفته بودند، کتاب "سیره تقوی اثرحجت الاسلام والمسلمین جواد محدثی" را انتخاب کردند به صورت پویش مجازی معرفی نمود.
در ابتدای این پویش مجازی ایشان از عموم مردم استان کرمانشاه، به ویژه شهرستان هرسین جهت حضور در جشنواره دعوت بعمل آورد.
همچنین اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین از ایشان در روزهای آتی دعوت بعمل آورده تا با حضور مسئولین شهرستان و اعضای کتابخانه، کتاب سیره تقوی را در محل کتابخانه شهدای محراب هرسین جهت آشنایی بیشتر اعضا و مسئولین با سیره امام جواد (ع) و تشویق عموم برای شرکت در جشنواره باز خوانی و معرفی نمایند.

 


 
 [PageVisit]