1398/5/24 پنجشنبه در شهرستان سرپل ذهاب: از 10 نفر برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر شد چهارمین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان کرمانشاه در شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه مراسم تقدیر از 10برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان سرپل ذهاب و در محل ساختمان جدید کتابخانه عمومی علامه امینی و با حضور سرکار خانم حسنی خونسار مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، محبت جمالی نیا فرماندار شهرستان سرپل ذهاب، حیدر بهرامی ریاست اداره کمیته امداد، بهمن بوچانی ریاست اداره بهزیستی، رضا دوستی معاون شهردار، جلال مولایی نایب رییس شورای شهر و همچنین محمد رئوف حیدری فررئیس دانشگاه پیام نور ، سیروس محمدیاری ورزش و جوانان و حسین کمری معاونت فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.  

معصومه حسنی خونسار، مدیر کل اداره کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه ضمن ابراز خورسندی از برگزاری این اختتامیه و استقبال خوب مردم شهرستان گفت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با ۱۲ عنوان کتاب و در سه رده سنی کودک، نوجوانان و بزرگسال وبا معرفی سیره و زندگی چهار معصوم و در دو بخش آنلاین و مکتوب از اردیبهشت ماه تا تیر ماه سال جاری برگزار گردیده، تعداد مشارکت های کل استان را بالغ بر ۲۷ هزارو ۷۷۰ نفر و میزان مشارکت شهرستان سرپل ذهاب را در حدود ۱۵۰۰ نفر اعلام نمودند.

حسنی خونسار با اشاره به رشد قابل ملاحظه میزان مشارکت مردم شهرستان سرپل ذهاب نسبت به سال گذشته خاطر نشان کرد: امیدوارم در دهمین دوره جشنواره که ابتدای سال آتی برگزار خواهد شد، با مشارکت قابل توجه و فوق العاده شهروندان و اعضای کتابخانه مواجه گردد.

 وی همچنین از مشارکت کنندگان شهرستان که علیرغم مشکلات زندگی و شرایط ویژه شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب، این آمار قابل توجه را به جای گذاشته اند، تقدیر و تشکر نمودند.  

در ادامه محبت جمالی نیا، فرماندار شهرستان سرپل ذهاب ضمن اشاره به اهمیت فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بخصوص کتاب های با موضوع سیره اهل بیت علیهما سلام و معرفی زندگی این بزرگواران، گفت: کتابخانه های عمومی شهرستان باید نهایت تلاش خود را در فراهم آوردن ذایقه های موضوعی برای افراد مختلف و همچنین گسترش فضاهای کتابخانه ای در شهرستان و تنوع در برنامه های مختلف کتابخوانی داشته باشند.

 جمالی نیا سپس ضمن تشکر از مشارکت گسترده همشهریان در جشنواره، از خانواده ها درخواست نمودند، ضمن اهمیت به مقوله کتاب و کتابخوانی، افراد جامعه را نیز به استفاده از خدمات کتابخانه ترغیب نمایند.

در خاتمه مراسم، امیر اسمعیلی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرپل ذهاب، ضمن خوش آمد گویی و تقدیر و تشکر از حضور مسولین: با اشاره به تعداد 10برگزیده شهرستان از میان بیش از ۱۵۰۰ شرکت کننده، از ادارات و مسئولین که در این زمینه همکاری داشته اند نام برده و تقدیر کردند و میزان هدایای برگزیدگان شهرستان را بالغ بر ۱۷ میلیون ریال ذکر نمود.

 در ادامه برنامه های متنوعی، از جمله اجرای سرود، شعر خوانی، اجرای پویش توسط کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه برگزار گردید و در پایان از برگزیدگان جشنواره و مسئولین که در زمینه جشنواره با اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، همکاری داشته اند، تقدیر به عمل آمد

در انتهای برنامه نیز تعدادی از مسئولین شهرستان و مدعوین، ضمن بازدید از بخش های مختلف، عضوکتابخانه عمومی علامه امینی شهرستان شدند.

 [PageVisit]