1398/6/11 دوشنبه با برگزاری آیین اختتامیه جشنواره رضوی: در نهمین شهرستان هدف اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پایان یافت آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان کرمانشاه با تقدیر از 8 برگزیده در شهرستان کنگاور برگزار و نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان کنگاور در استان کرمانشاه به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان کرمانشاه با تقدیر از8 نفر برگزیده در شهرستان کنگاور روز شنبه 9 شهریورماه در سالن مطالعه کتابخانه عمومی شهید عراقی شهرستان کنگاور با حضور سهیلا ایوبی مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جواد سلطان آبادی مسئول روابط عمومی شهرداری، خزایی کارشناس فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی گودینی مسئول بسیج دانش آموزی و حسین عباس آبادی کارشناس جهاد کشاورزی و کتابداران و جمعی از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

فضل اله وزیری فرد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کنگاور در ابتدا ضمن خیرمقدم به حاضرین تشریح کرد برگزاری جشنواره رضوی از دو بعد حائز اهمیت بود، بعد اول افزایش میزان مطالعه و بعد دوم آشنایی بیشتر با سیره و سنت رضوی بود. وی همچنین به ارائه گزارشی از روند اجرایی جشنواره پرداخت و ضمن معرفی منابع جشنواره رضوی که شامل 4 عنوان کتاب کودک، 3 عنوان کتاب نوجوان و 5 عنوان کتاب بزرگسالان بوده است، خاطر نشان کرد تعداد 27277 نفر از استان کرمانشاه در جشنواره شرکت کردند، شرکت کنندگان شهرستان کنگاور در این دوره از مسابقات 1303 نفر بود که 434 نفر در بخش مکتوب و 869 نفر در بخش آنلاین شرکت کردند و شاهد افزایش 40 درصدی تعداد شرکت کنندگان نسبت به سال گذشته بودیم.

وزیری فرد در پایان از تلاش های کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان و مسئولین اداراتی که در برگزاری جشنواره مشارکت داشته اند تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه جواد سلطان آبادی مسئول محترم روابط عمومی شهرداری به نمایندگی از مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر از زحمات مسئول اداره کتابخانه های شهرستان و پرسنل کتابخانه های عمومی در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تقدیر نمود.

پس از شعرخوانی دو تن از کودکان عضو کتابخانه به نام های پارمین کارخانه و محیا کارخانه با موضوع امام رضا(ع) از تعداد 8 نفر برگزیده به شرح ذیل و 32 نفر دیگر که جوایز آنها از محل کمک خیرین تهیه شده تقدیر به عمل آمد.

اسامی برگزیدگان به شرح ذیل می باشد:

در بخش نوجوان: پریسا رحمتی مرام، بشری مرادپور، امیرحسین طاهرآبادی و معین یوسفی

در بخش بزرگسال: حامد قارلقی، محمد همایونی و صغری فریدونی

در بخش خانوادگی: فاطمه نیک نژاد

 [PageVisit]