فهرست

بازتاب اخبار

نهاد کتابخانه ها
به همت نهاد کتابخانه های عمومی کرمانشاه؛

نشست مجازی پرسش و پاسخ درباره دفاع مقدس در کرمانشاه برگزار شد

کرمانشاه- به همت نهاد کتابخانه های عمومی کرمانشاه نشست مجازی پرسش و پاسخ درباره دفاع مقدس در کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس نشست پرسش و پاسخ با حضور سردار عبدالله ویسی، رزمنده و پژوهشگر دفاع مقدس؛ رضا کریمی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان و کورش باباجانی کارشناس فرهنگی اداره کل در فضای مجازی اینستاگرام اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه برگزار شد.

عبدالله ویسی، از رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس و پژوهشگر در دفاع مقدس اظهار کرد: امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران با تدبیر، دفاع از کشور را مدیریت می‌کرد و کسی نظرش را به امام القا نمی‌کرد، اما امام به نظرات دیگران خوب گوش می‌دادند و تصمیمات نهایی را خودشان اتخاذ می‌کردند.

وی افزود: در ۸ سال جنگ تحمیلی ما نه تنها با عراق، بلکه با تمام کشورها جنگیدیم و با این وضعیت تنها ۲۰ درصد از بودجه کشور صرف جنگ شد و مابقی هزینه‌ها را مردم تأمین کردند و مردم در حماسه ۸ سال دفاع مقدس ثابت کردند که انقلابی و جهادگر هستند.

رزمنده و پژوهشگر دفاع مقدس در پرسش مخاطبین در فضای مجازی عنوان کرد: شهدای شاخص از مردم و جوانان عادی جامعه بودند، اینها افراد خاصی نبودند جنگ و تعهد به انقلاب اسلامی و رشادت‌های آنان در نبرد با دشمن آنان را انسان‌های ویژه و آنان را اسطوره کرد.

وی در جواب مخاطبان مجازی این نشست در مورد دستاوردها خاطر نشان کرد: اکنون با دادن خون شهدا ما توانستیم به پنج علوم جهان دست پیدا کنیم، ما در شرایط سختی وارد جنگ شدیم.

وی در ادامه گفت: ما که به عنوان رزمنده در ۸ سال دفاع مقدس با دشمن جنگیدیم و سربلند از این امتحان الهی بیرون آمدیم باید حال در خصوص ناگفته‌های دفاع مقدس جوابگوی جوانان در این نسل پس از جنگ باشیم و برای جوانان روشنگری کنیم همچنان که امام (ره) دنبال روشنگری بود.

وی افزود: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام از سال ۴۲ تا بهمن ۵۷ به طول انجامید و در این مدت امام برای روشنگری و آگاهی مردم از وضعیت شاه زحمات بسیاری کشید و یکی از اهداف امام این بود تا طاغوت را سرنگون کند و دولت اسلامی را بنیانگذاری کند و یکی دیگر از اهداف امام بیداری اسلامی برای مردم بود.


کد خبر 5038088

جهت بازتاب رسانه ای این خبر کلیک کنید خبرگزاری مهر:نشست مجازی پرسش و پاسخ درباره دفاع مقدس در کرمانشاه برگزار شد