فهرست

تازه‌ترين اخبار

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در نوزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه ها عنوان کرد؛

طرح کتابخانه گردی در ۲۷ باب از کتابخانه های عمومی استان برگزار شد

معصومه حسنی خونسار، از اجرای طرح کتابخانه گردی در ۲۷ باب از کتابخانه های عمومی سراسر استان خبر داد و گفت: در این طرح کتابخانه‌ها میزبان مسئولان و مردم بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، با حضور مسئولین ادارات استان و فرهیختگان و علاقمندان و اعضای کتابخانه های عمومی به مناسبت بزرگداشت نوزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طرح کتابخانه گردی، با هدف معرفی و نمایان سازی کارکردهای کتابخانه‎ های عمومی استان در تعداد ۲۷ باب از کتابخانه عمومی استان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در خصوص طرح کتابخانه گردی در این مناسبت گفت: در نوزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، این نهاد دوره جدیدی را با رویکرد تحول خواهانه و تکیه بر ارتباطات راهبردی و استفاده از ظرفیت و توانمندی های موجود، گام های موثری در پیشبرد امور برداشته و در ارائه خدمت به اهداف فرهنگی کشور و استان کرمانشاه، بیش از پیش همکاری استوار میان کتابخانه ها و سایر نهادهای اجتماعی ایجاد نماییم.

معصومه حسنی خونسار گفت: از مردم فرهنگی استان، دعوت شد، با بازدید از کتابخانه های هدف این طرح آمده و از نزدیک با فعالیت ها و بخش های مختلف کتابخانه عمومی آشنا شوند.

وی همچنین بیان داشت: در تعداد ۱۴ شهرستان استان کرمانشاه  ۲۷ باب از کتابخانه های عمومی میزبان این طرح شدند که با حضور مدعوین و مهمانان فرهنگی که کتابداران و همکاران ما به معرفی کامل کتابخانه برای بازدیدکنندگان پرداختند برگزار شد.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در طرح کتابخانه گردی ضمن تبریک نوزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و تبریک به همکاران و کتابداران گفت: مسئولین و تمامی اقشار مختلف مردم و علاقه‌مندان به کتاب را در اینجا به سمت کتاب و کتابخوانی دعوت می کنم و اینکه در طرح کتابخانه گردی شرکت کنند و عضو کتابخانه های عمومی شوند تا از خدمات کتابخانه و حتی عضویت رایگان نیز بهرمند شوند.
افشین آزادی رئیس بسیج هنرمندان استان کرمانشاه در این برنامه گفت: امروز ما نیاز به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی داریم لذا هر چه فرهنگ کتابخوانی در جامعه ما بیشتر شود جامعه بهتری داریم، کتابخوانی عاملی برای توسعه فرهنگی است و باید مردم عزیز بیشتر به این مسئله توجه داشته باشند.

اقدام کتابخانه گردی کاری بسیار ارزشمند و لازمه توسعه فرهنگ مطالعه است لذا ممکن است هنوز بعضی از افراد با بخش های مختلف کتابخانه آشنایی نداشته باشند.
حمیدرضا بخشی، سرپرست اداره فرهنگی امور زندان های استان کرمانشاه ضمن تبریک ایام سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: از مردم و مسئولین استان دعوت می کنم در طرح کتابخانه گردی کتابخانه های عمومی را حمایت کنند تا جوانان و نوجوانان بیشتر با کتاب و کتابخوانی آشنا شوند و این طرح برای ترویج کتابخوانی بسیار تاثیر گذار است.شهرام کبیرکوهی، معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه گفت: کتابخانه گردی اقدامی بسیار پسندیده برای معرفی کتابخانه به مردم است.
وی افزود: کتابخانه جزئی از زندگی ماست و ما باید در تمام مکان های عمومی زمینه مطالعه کردن برای افراد داشته باشیم و شهرداری نیز در توسعه فرهنگ مطالعه حامی کتابخانه های عمومی است.سعید امیری، خیر فرهنگی در طرح کتابخانه گردی گفت: کتابخانه گردی و ترویج کتابخوانی عطف فرهنگ یک جامعه است و ما هرچه بتوانیم مردم را به سمت مطالعه کردن سوق دهیم جامعه‌ای موفق و پویا داریم.
وی با خطاب به خیرین فرهنگی و متمکن بیان داشت: خیرین فرهنگی باید نگاه ویژه‌ای نسبت به توسعه فرهنگ کتابخوانی داشته باشند، خیرین هرچقدر در کتابخانه سرمایه گذاری کنند از معضلات اجتماعی کاسته می شود.
محمد هادی صحرایی، مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه گفت: طرح کتابخانه گردی کاری بسیار زیبا و ارزشمند است که در ترویج کتابخوانی موثر است، لذا امر به کتابخوانی امر به معروف است.
حمید شرفی بخشدار بیلوار، شهرستان کرمانشاه در برنامه طرح کتابخانه گردی گفت: مسئولین و مردم باید از طرح کتابخانه گردی به خوبی استقبال کنند تا با فعالیت های کتابخانه های عمومی به خوبی آشنا شوند و از مزایای معنوی این طرح بهرمند شوند.

 

در ادامه حضور مسئولین استانی، در طرح کتابخانه گردی با همراهی مدیرکل و کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی و کتابخانه عمومی امیرکبیر کرمانشاه از بخش های مختلف این کتابخانه و فعالیت های زیبای فرهنگی ترویجی بازدید کردند.
 

عكس های مرتبط :