فهرست

تازه‌ترين اخبار

فرماندار کرمانشاه در اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی؛

وظیفه ترویج فرهنگ کتابخوانی تنها بر عهده نهاد کتابخانه های عمومی نیست.

اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرمانشاه به ریاست محمدرضا آمویی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی کرمانشاه و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن با هدف بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهر کرمانشاه روز سه‌شنبه ۲۲ خرداد ماه سالجاری در سالن جلسات فرمانداری کرمانشاه برگزار شد.


در این جلسه، فرماندار کرمانشاه اظهار داشت: بخشی از فرهنگ جامعه و ارتقای مباحث فرهنگی، از طریق نشر کتاب حاصل می شود و با توجه به بالا رفتن هزینه خرید کتاب، نهاد کتابخانه های عمومی فرصتی را در اختیار مردم قرار می دهد که به صورت رایگان از کتب منتشر شده استفاده کنند و باید این فرصت را غنیمت شمرد.
وی افزود: نمی توان گفت که وظیفه ترویج فرهنگ کتابخوانی تنها بر عهده نهاد کتابخانه های عمومی است و سوال این است که در این عرصه، نقش باقی دستگاهها چیست و چه اقداماتی را باید انجام دهند؟ هر کدام از ما باید یک سهمی را در جهت سوق دادن افراد به کتاب و کتابخوانی داشته باشیم
.


 

در ادامه پژمان ابراهیمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرمانشاه گفت: در شهرستان کرمانشاه تعداد
۲۵ باب کتابخانه عمومی وجود دارد که ۷ باب از این کتابخانه‌ها روستایی و ۱۸ باب شهری می‌باشند که حدود ۲۵ هزار نفر از جمعیت کرمانشاه عضو کتابخانه‌های عمومی می‌باشند.

ابراهیمی افزود: با توجه به جمعیت شهرستان کرمانشاه سرانه عضویت در شهرستان باید ۱۰۸ هزار نفر باشد که امیدواریم در سال‌های آینده با حضور و استقبال مردم از کتابخانه های عمومی به این عدد دست پیدا کنیم.
 

 وی در خصوص ساختمان کتابخانه عمومی بیان داشت: زیر بنای کتابخانه‌های عمومی نهادی در شهرستان کرمانشاه با وجود ۲۵ باب کتابخانه ۱۶۱۸۰ متر مربع می باشد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه گفت: در ۳ ماه گذشته ۷۸۰ برنامه فرهنگی به همت کتابداران در کتابخانه های عمومی این شهرستان با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای اعضا و مخاطبان برگزار شده‌است.
 در ادامه پژمان ابراهیمی بیان داشت: در شهرستان کرمانشاه تعداد سه انجمن فعال برای پیگیری مشکلات و مسائل کتابخانه‌های عمومی وجود دارد که یک انجمن اصلی آن شهر کرمانشاه و دیگری انجمن ماهیدشت و شهر هلشی می‌باشد.
وی افزود: تعداد ۱۱ باب کتابخانه مشارکتی با سازمان‌ها وجود دارد که به صورت اختصاصی برای سازمان خود و یا عامه مردم خدمات ارائه می‌کنند.


عكس های مرتبط :