فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف توسعه کتاب و کتابخوانی؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه برگزار شد

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه با هدف توسعه کتاب و کتابخوانی در فرمانداری شهرستان کرمانشاه به ریاست فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه با هدف توسعه کتاب و کتابخوانی با حضور فضل اله رنجبر، فرماندار کرمانشاه ؛ معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز چهارشنبه ۱۰ دی ماه سال جاری در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. 

در ابتدای جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه پژمان ابراهیمی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان کرمانشاه گزارشی کامل از وضعیت کتابخانه های شهرستان و نحوه فعالیت کتابداران و کتابخانه های عمومی در ایام کرونا و نحوه ارتباط با اعضای کتابخانه در روزهای نیمه تعطیل کتابخانه ها ارائه داد.

فضل اله رنجبر، فرماندار کرمانشاه ضمن تسلیت ایام شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی در خصوص توسعه فرهنگ مطالعه در شهرستان کرمانشاه گفت؛ جذب مخاطبان، دانش آموزان و علاقه مندان به کتاب از مهمترین وظایف ما است و باید در این زمینه تمام ادارات شهرستان و مسئولین برای این هدف همراه شوند و برنامه ریزی بهتری برای ترویج فرهنگ کتابخوانی داشته باشیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد؛ با تشکیل گروه فکری ویژه ای برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این زمینه باید فعالیت جدی را شروع کنیم.
معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های استان کرمانشاه، ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت: در ایام کرونا هرچند تعطیلی کتابخانه ها اعلام می شد اما فعالیت و کار کتابداری تعطیل نشده بود و ارتباط کتابدار با اعضای کتابخانه در سراسر کتابخانه های عمومی استان قطع نشد و در فضای مجازی اینستاگرام و کانال های اطلاع رسانی این فعالیت ها و برنامه های مناسبتی فرهنگی به سمع و نظر اعضا و علاقه مندان رسانده شد.
وی افزود: طرح های فرهنگی بسیاری در این ایام  توسط کتابداران و همکاران در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و اطلاع رسانی انجام شده که این برنامه ها از قبیل طرح کتاب در خانه، نشست های کتابخوان در فضای مجازی، همکاری با صدا و سیما در تهیه برنامه معرفی کتاب، قصه گویی توسط کتابداران برای مخاطبین و سایر برنامه های جانبی و مناسبتی می باشد.

حسنی خونسار بیان داشت: در سالجاری پنج انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه به عنوان انجمن برتر استانی شناخته شدند که انجمن کتابخانه های شهرستان کرمانشاه یکی از این انجمن ها است.
 در پایان جلسه از اعضای انجمن کتابخانه های عمومی کرمانشاه توسط فرماندار و مدیرکل کتابخانه ها تقدیر شد.

عكس های مرتبط :