فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی؛

کتابخانه عمومی در شهرستان گیلانغرب بازگشایی می شود

کتابخانه عمومی –تخصصی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در شهرستان گیلانغرب به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی بازگشایی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، کتابخانه عمومی –تخصصی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در شهرستان گیلانغرب، روز دوشنبه ۱۵ دی ماه سالجاری، به مناسبت سالگرد شهید سردار قاسم سلیمانی بازگشایی می شود.

گفتنی است؛ در شهرستان گیلانغرب تعداد ۴ باب کتابخانه عمومی فعالیت داشته که یک کتابخانه آن از آبان سال ۱۳۹۶ بدلیل وقوع زلزله شهرستان سرپل ذهاب تخریب و ساختمان آن بلااستفاده شده است و با پیگیری های بعمل آمده توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، مکانی با وسعت ۳۰۰ مترمربع طی تفاهم نامه ای به این کتابخانه اختصاص یافت. این کتابخانه قدیمی ترین کتابخانه شهرستان است که در سال ۱۳۵۰ تاسیس شده و  ۱۸ هزار و ۱۹۳ نسخه کتاب در موضوعات مختلف در این کتابخانه موجود است.

همچنین قبل از تعطیل شدن کتابخانه، تعداد ۴۰۰ نفراز مردم شهرستان گیلانغرب عضو فعال این کتابخانه عمومی بوده اند. 
گفتنی است: شهرستان گیلانغرب، با ۴ باب کتابخانه عمومی،  ۱۴۰۶ متر مربع زیربنا و با ۵۱ هزارو ۵۴۹  نسخه کتاب و ۲ هزار نفر عضو فعال در خدمت مردم کتاب دوست شهرستان فعالیت می کند.

عكس های مرتبط :