فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در محل فرمانداری شهرستان هرسین؛

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین برگزار شد

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین با حضور مدیرکل کتابخانه های استان کرمانشاه در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین به ریاست عبادالله کنجوریان، سرپرست فرمانداری و معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن با موضوع بررسی نحوه پرداخت نیم درصد سهم بدهی شهرداری هرسین در روز سه شنبه ۱۶ دی ماه سالجاری در فرمانداری شهرستان هرسین برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های استان کرمانشاه، همچنین در ابتدای جلسه گزارشی از فعالیت های کتابداران و دورکاری در فضای مجازی ارائه کرد.
در این جلسه معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های استان کرمانشاه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری منظم جلسات انجمن در این شهرستان و قدردانی از حضور اعضای انجمن گفت: شهرداری ها باید سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی را به موقع پرداخت کنند تا برخی از مسائل و مشکلات حاشیه ای، فعالیت های فرهنگی کتابخانه را مختل نکند.
وی افزود: اجرای ماده ۶ قانون نیم درصد باید به صورت منظم در دستور کار شهرداری باشد و روسای ادارات شهرستان ها باید پیگیر ماده ۶ باشند.
در این جلسه نماینده شهرداری اعلام آمادگی کرد که نسبت به تسویه نیم درصد تا پایان سالجاری به صورت اقساط و ماهانه اقدام می کند.
عبادالله کنجوریان، سرپرست فرمانداری رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین، ضمن خیرمقدم به مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: کتابخوانی یکی از مقوله های مهم در فرهنگ سازی ساختار اجتماعی در بین جوامع است و ترویج این مهم برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با تمام توان از ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان هرسین حمایت می کنیم.
وی افزود: شهرداری هرسین برای پرداخت سهم نیم دصد کتابخانه های عمومی باید توجه ویژه داشته باشد لذا تا زمانی که ما به توسعه فرهنگی توجه نداشته باشیم نمی توانیم در انجام سایر وظایف مدیریتی موفق باشیم.

در پایان جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از تمام کتابخانه های عمومی این شهرستان بازدید کرد.

 
عكس های مرتبط :