فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست بخشدار بیستون؛

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بیستون برگزار شد

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بیستون در سال جاری، با دستور کار ارائه گزارش فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی بخش بیستون، ارائه برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی بخش بیستون به مناسبت ایام الله دهه فجر و بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه شهدای چهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بیستون به ریاست افشین رحیمی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش بیستون و با حضور محمد مهدی آرمند، امام جمعه بخش بیستون؛ فاتح امیری، کارشناس امور انجمن های اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه؛ شورش فرامرزی، شهردار بخش بیستون، فاضل کرمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز یکشنبه ۵ بهمن ماه در محل سالن جلسات بخشداری بیستون برگزار شد.


در ابتدای جلسه افشین رحیمی، بخشدار بیستون ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه و تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر، به بیان جایگاه و اهمیت کتابخانه های عمومی در جامعه و همچنین نقش مهم آنها در فرهنگ سازی اشاره کرد و افزود: کتاب و کتاب خوانی و میزان گرایش به مطالعه، یکی از شاخص های توسعه به شمار می رود و یکی از عوامل پیشرفت جوامع متمدن و پیشرو توجه به موضوع مطالعه و فرهنگ کتابخوانی و ترویج آن بوده است.


بخشدار بیستون وظیفه این شورا و ادارات فرهنگی را ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه دانست و گفت: همه ما باید به عنوان یک نهاد مسئول با همکاری و همراهی تمام تلاش خود را برای تحقق این هدف والای فرهنگی در بین جامعه و خصوصا قشر نوجوان و جوان به کار ببندیم.


رحیمی به ضرورت اجرای برنامه های فرهنگی توسط کتابخانه ها به مناسبت دهه فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این ایام اشاره کرد.


وی همچنین همکاری شهرداری بیستون را در پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی را امری لازم و ضروری عنوان کرد و خواستار پرداخت به موقع آن شد.

فاضل کرمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین ضمن قدردانی از حمایت ها و پیگیری های رئیس و اعضای انجمن و مسئولین کتابخانه های بخش بیستون جهت توسعه و بهبود برنامه های کتابخوانی در بخش بیستون گفت: در دو سال اخیر کتابداران کتابخانه های گلستان و شهدای چهر از کتابداران برتر استان بوده اند که نشان دهنده عملکرد مثبت این کتابخانه ها و همکاری و تعامل ادارات فرهنگی و مردم با این کتابخانه ها بوده است.

در ادامه سمیه میرزایی، دبیر انجمن کتابخانه های عمومی بخش بیستون، ضمن بررسی روند اجرای مصوبات جلسه قبل به ارائه گزارشی از فعالیتهای فرهنگی کتابداران کتابخانه های عمومی بخش بیستون پرداخت و همچنین از برنامه ریزی برای اجرای برنامه های فرهنگی و ترویجی در این کتابخانه ها در ایام دهه مبارک فجر خبر داد.


در بخش دیگری از این جلسه مسائل و مشکلات کتابخانه شهدای چهر با حضور مسئول این کتابخانه، رئیس شورا و دهیار چهر مورد بررسی قرار گرفت و مصوباتی در این زمینه نیز تعیین شد.در پایان هر کدام از اعضا و مدعوین نظرات و پیشنهادات خود را در ارتباط با مباحث مطرح شده بیان کردند.
عكس های مرتبط :