فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور فرماندار شهرستان هرسین برگزار شد:

طرح کتابخانه گردی به مناسبت هفدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد

طرح کتابخانه گردی به مناسبت هفدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور در شهرستان هرسین با حضور فرماندار و رییس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در هفدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور طرح کتابخانه گردی در شهرستان هرسین با حضور عبدالله کنجوریان، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی؛ مسئولین ادارات، اعضای انجمن و مدعوین فرهنگی و اعضای فعال کتابخانه و کتابداران در محل کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) در روز ۱۷ اسفندماه سالجاری در کتابخانه عمومی شهدای محراب برگزار شد.

عبدالله کنجوریان فرماندار هرسین ضمن تبریک این روز و تقدیر از تلاشهای کتابداران به اهمیت نقش کتاب و کتابخوانی در اجتماع پرداخت و خواستار توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی در ایام کرونایی شد.
وی، در جریان نشست با رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، کتابداران و فعالان کتابخانه حضرت نبی اکرم (ص) طی سخنانی بر اطلاع رسانی هر چه بیشتر در راستای استفاده مردم از طرح "کتاب در خانه" تاکید کرد و افزود: طرح " کتاب در خانه " ظرفیتی مهم برای دوستداران کتاب محسوب می شود و مردم می توانند با یک تماس تلفنی کتاب مورد نیاز خود را بصورت امانت و با سرویس رایگان در درب منزل تحویل بگیرند.
به گفته فرماندار هرسین اجرای طرح کتاب در خانه ظرفیتی مهم برای بسط فرهنگ کتابخوانی و همچنین‌ جلوگیری از شیوع کرونا و تجمع در کتابخانه ها محسوب میشود.
وی از گسترش و یکه تازی فضای مجازی بعنوان یک آسیب در حوزه کتاب و کتابخوانی مخصوصا از زمان شیوع کرونا یاد کرد و افزود : با وجود فضای مجازی نباید فرهنگ کتاب و کتاب خوانی به دست فراموشی سپرده شود و یا از اهمیت آن کاسته شود.

در ادامه فاضل کرمی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین گزارشی از فعالیت های فرهنگی و میزان امانت و اهدای کتاب و طرح امانت کتاب به درب منازل ارائه دادند.

در بخش دیگری از طرح مذکور اعضای فعال بخش کودک و نوجوان کتابخانه عمومی حضرت نبی اکرم (ص) به ارائه طرح های خلاقانه کتاب محور در زمینه قرآن، آموزش کاردستی، معرفی کتاب اخلاق و همچنین اقتصاد مقاومتی پرداختند.
بازدید فرماندار  و مدعوین فرهنگی از بخشهای مختلف کتابخانه از جمله بخش های مخزن و کودک از دیگر برنامه های طرح کتابخانه گردی در شهرستان هرسین بود.

لازم بذکر است در طرح کتاب در خانه کتابهای امانتی پس از دریافت به مدت یک هفته در مکانی مناسب قرنطینه می شوند.
در پایان این نشست توسط فرماندار به کودکان فعال حوزه کتابخوانی جوائزی اهدا شد.