فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار؛

ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنقر برگزار شد

ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنقر در سال جاری به ریاست فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنقر در سال جاری به ریاست غلامرضا مرتضوی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی؛ معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه؛ محمدرضا کماسی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان؛ سیدمهدی طالقانی، رئیس شورای شهر سنقر؛ یزدان بهرامی نیا رئیس اداره همکاری ها؛ مصطفی خسروی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان سنقر و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن، روز سه شنبه ۱۲ اسفندماه سالجاری برگزار شد.

غلامرضا مرتضوی، فرماندار شهرستان سنقر ضمن ابراز خرسندی از برگزاری منظم جلسات انجمن و اهمیت به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، گفت: امروز با توجه به شرایط وجود ویروس کرونا در جامعه مقوله کتابخوانی دچار مشکلاتی شده اما با توجه به وجود فضای مجازی ترویج کتاب و کتابخوانی تعطیل نشده است.

فرماندار شهرستان سنقر افزود: ترویج فرهنگ کتابخوانی و ایجاد زیرساخت های کتابخوانی در نهاد کتابخانه های عمومی به نحو مطلوب در حال پیشرفت است و کتابخانه های عمومی از تمام امکانات و فضا ها بهره می گیرند.

وی در پایان با تشکر از ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی افزود: برنامه ریزی برای کتابخوان کردن کودکان و نوجوانان باید در اولویت قرار گیرد و خوشبختانه برای این موضوع بخش های خوبی در کتابخانه ها ایجاد شده است.

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنقر ادامه داد: برای توسعه فرهنگ کتابخوانی باید تمام ادارات و سازمان ها با همت مضاعف و به کارگیری جهادی واحد های فرهنگی خود، حمایت از کتابخانه های عمومی و برگزاری مسابقات کتابخوانی، کتابخوانی را در اولویت قرار دهند.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های استان کرمانشاه ضمن ابراز خرسندی از حضور فرماندار و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در جلسه گفت: کتابخانه های عمومی از روش سنتی خارج شده و به پایگاه های فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده اند.

وی افزود: با توجه به شرایط وجود ویروس کرونا که برای مدت کوتاهی کتابخانه ها را تعطیل کرد، فعالیت کتابخانه های عمومی و کتابداران در سالجاری تعطیل نشد و ارتباط کتابداران ما با اعضای کتابخانه از طریق فضای مجازی بیشتر شده و فعالیت های ترویجی کتابخوانی به نحو مطلوب انجام گرفت.

حسنی خونسار، خاطر نشان کرد: یکی از مهم ترین فعالیت های فرهنگی ترویجی برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان بود که با توجه تلاش کتابداران و ارتباط موثر با مخاطبان رشد چشمگیری داشته است. در شهرستان سنقر تعداد ۸ باب کتابخانه عمومی شهری و روستایی وجود دارد، و در جشنواره کتابخوانی رضوی در این شهرستان تعداد ۳ هزار و پانصد نفر شرکت کردند و از این تعداد ۱۳ برگزیده استانی در شهرستان داشته ایم.


در پایان مصطفی خسروی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سنقر گزارشی کامل از وضعیت کتابخانه های شهرستان ارائه کرد و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن نظرات و پیشنهادات خود را در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان سنقر مطرح کردند.

در حاشیه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی از غلامرضا مرتضوی، فرماندار شهرستان و برگزیدگان دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان سنقر با اهدای لوح تقدیر و جوایز قدردانی شد.

گفتنی است، طرح معرفی کتاب در تمام جلسات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنقر اجرا شده است و مدعوین فرهنگی هر یک کتاب های خوانده شده خود را به سایرین معرفی و به اشتراک گذاشتند.