فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار شهر ستان صحنه؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه برگزار شد

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه در سال 1400 با محوریت یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه با محوریت یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، به ریاست علیرضا حیدری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه؛ معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه؛ یزدان بهرامی نیا، رئیس اداره انجمن ها و مشارکت های اداره کل و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن، روز دوشنبه ۱۴ تیرماه در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان صحنه برگزار شد.

علیرضا حیدری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه ضمن قدردانی از فعالیت های فرهنگی- اجتماعی اداره کتابخانه های عمومی، خواهان مشارکت و همکاری سایر ادارات وارگان های فرهنگی در مناسبت های مختلف شد.

وی بیان کرد: سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی در شهرداری صحنه به صورت کامل باید پرداخت شود، تا کتابخانه های عمومی جهت هزینه های فرهنگی و جاری در راستای ترویج فرهنگ مطالعه دچار مشکل نشوند.

فرماندار شهرستان صحنه افزود: شایسته است برنامه تجلیل از نویسندگان و هنرمندان رشته های مختلف توسط اداره کتابخانه ها و سایر ادارات فرهنگی در شهرستان برای قدردانی ویژه از فرهیختگان این شهرستان به میزبانی کتابخانه های عمومی برگزار شود.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه با توجه به اهمیت ویژه جایگاه کتابخانه شهید باهنر روستای کندوله خاطرنشان کرد: در کمیته برنامه ریزی شهرستان پیگیر تامین اعتبار برای افزایش بنای این ساختمان هستیم و این کتابخانه بهترین پایگاه فرهنگی- اجتماعی است که با همت کتابدار کتابخانه، می تواند نقش بسزایی در ترویج و توسعه کتاب و کتابخوانی داشته باشد.

معصومه حسنی خونسار، با توجه به ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه گفت: برای فعال کردن پیک کتاب توسط اداره کتابخانه ها جهت تحویل کتب درب منازل به اعضا و مخاطبان، خواهان مشارکت اعضای انجمن و خیرین در این امر هستیم تا در ایام کرونا مخاطبان کتابخوانی در منزل بمانند و کتاب های مورد علاقه آن ها در دسترس شان باشد.

حسنی خونسار در ادامه بیان کرد: اعضای انجمن و روسای ادارات در برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، کتابخانه های عمومی را همراهی کنند و مروج این جشنواره باشند تا در توسعه و ترویج کتابخوانی در شهرستان صحنه سهیم باشند.

در ادامه، نیازی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه ضمن تقدیر از حضور فرماندار، مدیرکل و سایر اعضای انجمن با تشریح فعالیت های کتابخانه های عمومی در فضای مجازی در ایام کرونا، گفت: این اداره سعی کرده در فضای مجازی ارتباط خود را با مخاطبان کتاب و کتابخوانی حفظ کند.

در پایان این جلسه از برگزیدگان نخستین «جشنواره قصه کوتاه خانواده من»با اهدای لوح تقدیر و هدایای ویژه یک قطعه فرش تبرک صحن رضوی و هدایای نقدی شورای اسلامی شهرستان صحنه تجلیل شد.