فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در شهرستان دالاهو برگزار شد؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو برگزار شد

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو با محوریت برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به ریاست فرماندار دالاهو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی‌اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو به ریاست کرم محمدی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو و با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه؛ حجت الاسلام مصطفی ملکی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ جلال صفری، رئیس شورای اسلامی؛ یزدان بهرامی نیا، رئیس اداره همکاری ها و انجمن ها؛ مینا خاموشی، رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران و حمید مهدی پور، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان دالاهو روز دوشنبه ۲۱ تیرماه سالجاری در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه حمید مهدی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو؛ ضمن تشریح بخشنامه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، به اهم فعالیت کتابخانه های عمومی شهرستان در دوران کرونا اشاره کرد و از ادارات برای مشارکت و حمایت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

کرم محمدی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی ضمن خیر مقدم به اعضای جلسه و ابراز خرسندی از اینکه شهرستان دالاهو در برگزاری جلسات انجمن و اجرای مصوبات رتبه های برتر استان را دارد گفت: اگر ما جهل و نادانی را ظلمت و تاریکی بدانیم حتما می توانیم کتاب و کتابخوانی را چراغ راه ببینیم و از این ارزش ها برای روشنایی راه و پیشرفت زندگی خود و ایران اسلامی استفاده کنیم.

وی بیان کرد: امام خمینی (ره) فرمودند؛ انقلاب ما انفجار نور بود و آنچه توانست مردم انقلابی را بسیج کند و انقلاب ایران اسلامی را رقم بزند همین کتاب و مطالعه بود که در بین مردم انتشار یافت لذا کتابخوانی جایگاه والایی دارد.

وی در خصوص یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی خاطر نشان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی مهمترین برنامه فرهنگی کتابخانه های عمومی است و تمام ادارات فرهنگی و دستگاه های شهرستان دالاهو در این جشنواره مشارکت می کنند لذا ترویج فرهنگ کتابخوانی باید در اولویت سایر فعالیت ها قرار گیرد.

معصومه حسنی خونسار گفت: شهرستان دالاهو از شهرستان های برتر در برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی است و رتبه سوم را در جایگاه انجمن ها و در کیفیت مصوبات رتبه برتر استان دارد.

وی بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت کامل در فضای مجازی برگزار می گردد و برای تمامی رده های سنی و به صورت فردی و خانوادگی است، در سال ۹۹ در استان کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر در دهمین دوره از جشنواره رضوی شرکت نمودند که شهرستان داهو در این میان سهم بالایی از شرکت کنندگان را به خود اختصاص داد.

در پایان جلسه هر یک از اعضای حقیقی و حقوقی نظرات و پیشنهادات خود را برای حمایت از ترویج جشنواره کتابخوانی رضوی ارائه دادند.

در ادامه جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه به همراه جمعی از مسئولین ادارات شهرستان دالاهو با خانواده «شهید احسان شهبازی» با هدف ارج نهادن به مقام ارزشمند شهدا دیدار کرد و از کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو بازدید بعمل آوردند.