فهرست

اخبار شهرستان‌ها

بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه عمومی شهر حمیل؛

کتاب و کتابخوانی بیشتر از درس و معلم به انسان می آموزد

هفتمین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر حمیل در سالجاری به ریاست صادق ناصری، بخشدار حمیل و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلام آبادغرب، هفتمین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر حمیل در سالجاری در دفتر بخشداری حمیل  و به ریاست صادق ناصری، بخشدار حمیل و با حضور مسعود پرنا رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلام آبادغرب و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز دوشنبه بیست و هشتم آذر ماه سالجاری برگزار شد.

در ابتدای جلسه مسعود پرنا، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اسلام آبادغرب ضمن خیر مقدم به اعضای انجمن، به معرفی کتاب باشگاه پنج صبحی ها تالیف آقای رابین شارما پرداخت.
وی در ادامه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی را ارائه داد، و افزود: بیش از۱۳۵هزار نسخه کتاب در کتابخانه های عمومی شهرستان اسلام آباد غرب وجود دارد و بالغ بر۸ هزار نفر عضو فعال این کتابخانه ها هستند،  و  ۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع فضای مطالعاتی در شهرستان وجود دارد.

وی بیان کرد: در شهرستان اسلام آباد غرب، تعداد ۷ باب کتابخانه عمومی نهادی و ۳باب کتابخانه مشارکتی وجود دارد.
پرنا در ادامه به مقایسه انجمن کتابخانه های عمومی اسلام آبادغرب و حمیل در شش‌ماهه اول سال با دیگر انجمن های استان پرداخت و به رتبه اول انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اسلام آبادغرب در بین دیگر انجمن های استان اشاره نمود.
صادق ناصری، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه  عمومی شهر حمیل ، ضمن برشمردن فواید کتاب و کتابخوانی، خواستار تلاش برای افزایش اعضای کتابخانه ها و بالا بردن سرانه ی مطالعه در سطح بخش حمیل شد.
وی با اشاره به اهمیت ترویج کتاب و کتابخوانی در بین شهروندان خاطر نشان کرد: اگر تغییری در توسعه فرهنگی باشد از کتاب خواندن نشأت می‌گیرد، لذا توسعه فرهنگ کتابخوانی از بسیاری از مسائل اقتصادی مهمتر است.

بخشدار حمیل در پایان به معرفی کتاب تاریخ علم مردم برای حاضرین در جلسه پرداخت.

در ادامه هریک از اعضای انجمن کتابخانه عمومی شهر حمیل به بیان دیدگاههای خود در خصوص ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی  پرداختند.
در پایان جلسه به نیابت از استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان، توسط اقای پرنا از بخشدار حمیل به پاس حضور منظم و برگزاری جلسات انجمن به صورت منظم تقدیم شد.
عكس های مرتبط :