فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در پنجمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گهواره مطرح شد؛

ضرورت ایجاد کتابخانه سیار در بخش گهواره

پنجمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گهواره با حضور اعضای حقیقی و حقوقی در دفتر بخشداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گهواره به ریاست گودرز صیدی، بخشدار گهواره و با حضورحجت‌الاسلام پژمان دادستان، امام جماعت بخش گهواره؛ بیژن راستی‌فر، رئیس اداره همکاری‌ها؛ حمید مهدی‌پور، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دالاهو؛ فرشید رزمدیده، شهردار گهواره؛  یداله زارعی، رئیس شورای اسلامی شهرستان دالاهو؛ کورش ضیائی، رئیس شورای اسلامی شهر گهواره و سایر اعضای انجمن در محل دفتر بخشداری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه آرش محمدخانی، مسئول کتابخانه عمومی نور گهواره به ارائه گزارش مصوبات جلسات قبل پرداخت و خواستار تسریع در اجرای مصوبات اجرا نشده شدند و در ادامه به  تشریح دستور کار جلسه پرداخت.


گودرز صیدی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه نور گهواره اظهار داشت: کتابخانه‌‌ها در تمام دنیا به عنوان مراکز فرهنگی جامعه و مرکزی برای افزایش مشارکت‌های اجتماعی در نظر گرفته شده، بخش گهواره دارای مردمانی با فرهنگ و با اصالت است و بنابراین باید تمام تلاش خود را برای دسترسی راحت مردم به نعمت کتاب فراهم شود.
 در ادامه جلسه بیژن راستی‌فر، رئیس اداره همکاریها و مشارکت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، ضمن تشکر از همکاری و تعاملات سازنده انجمن کتابخانه نور، با بیان اینکه راه‌اندازی پیشخان کتاب در روستاهای منطقه می‌تواند در رشد و تعالی فرهنگ مردم منطقه بسیار موثر باشد تاکید داشتند که بسیاری از مشکلات کتابخانه‌های عمومی باید از طریق خروجی مصوبات همین جلسات انجمن مرتفع گردد.
حمید مهدی‌پور، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دالاهو ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه، گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی پیشنهادی جهت اجرا در ایام پیش‌رو را بیان نمودند و تاکید کرد: با توجه به بافت روستایی بخش گهواره و تعداد بالای روستاهای سطح بخش و همچنین برقراری عدالت فرهنگی و ضرورت ترویج کتابخوانی در مناطق دور افتاده، در راستای رشد و اعتلای فرهنگی مردمان این دیار ایجاد کتابخانه سیار را یک ضرورت در این منطقه می دانم و با این کار می‌توانیم زمینه‌های مطالعه را بیشتر فراهم کنیم و دسترسی مردم به کتاب را آسان‌تر نماییم.
در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین پژمان دادستان، امام جماعت شهر گهواره اظهار داشت: کتابخانه عمومی نور گهواره با دارا بودن بخش‌ها و منابع بسیار مناسب به دلیل در حاشیه شهر قرار گرفتن محل کتابخانه از استقبال خوبی برخوردار نیست، لذا باید با تلاش سایر اعضای انجمن، کتابخانه را به مرکز فرهنگی پویا و فعال برای اقشار مختلف مردم تبدیل کنیم.
وی همچنین اظهار کرد: با توجه به وجود بیش از صد روستا در این بخش شرایط لازم برای احداث کتابخانه سیار وجود دارد و امیدوارم اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان  با پیگیری و مطالبه‌گری بتواند به خوبی نقش تسهیلگر را در این حوزه ایفا کند.
در ادامه هر یک از اعضای انجمن نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در راستای دستور کار جلسه ارائه کردند. برگزاری مسابقه کتابخوانی شهید سلیمانی، شن‌ریزی محوطه بیرونی کتابخانه نور و نامگذاری خیابان کتاب از جمله مصوبات این جلسه بود.