فهرست

اخبار برگزيده

در مرحله نهایی و اختتامیه چهارمین دوره مسابقات لیگ کتابخوانی؛

تیم پسران عضو کتابخانه امیرکبیر مقام اول این مسابقات را به خود اختصاص داد

مرحله نهایی و اختتامیه چهارمین لیگ کتابخوانی دانش آموزی، از ویژه برنامه‌های فرهنگی، ترویجی و کتابخوانی استان کرمانشاه با حضور ۳ تیم برتر استان به همت اداره کل کتابخانه ها و کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، مرحله نهایی و اختتامیه چهارمین لیگ کتابخوانی دانش آموزی از ویژه برنامه‌های فرهنگی، ترویجی و کتابخوانی استان کرمانشاه با حضور ۳ تیم برتر که به فینال راه یافتند با همکاری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در سالن اجتماعات زنده یاد احمد عزیزی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه روز پنجشنبه ۲۱ مهرماه سالجاری برگزار شد و تیم پسران امیرکبیر مقام اول این مسابقات را به خود اختصاص داد.

گفتنی است؛ در این مسابقات هر تیم بر اساس چهار مهارت: معرفی کتاب؛ نقد کتاب؛ جایگزینی کتاب و نقد نقد تحت نظارت مربی تعیین شده در مسابقه شرکت کردند و داوران (بین ۳ الی ۵ نفر) بر اساس چک لیست ارزیابی نمره دادند و هر تیم که بیشترین نظر داوران را بر اساس معیار های مشخص شده، جلب کرده برگزیده حضور در مسابقه می شود.

لیگ کتابخوانی، از برنامه‌های ویژه فرهنگی، ترویجی کتابخوانی است که به شیوه رقابت‌های گروهی با موضوع معرفی و تحلیل و نقد کتاب، با هدف تربیت کتابخوان های حرفه ای در استان کرمانشاه برگزار می شود.

مرحله اول مسابقات با شرکت ۲۴ تیم و با محوریت کتاب لافکادیو «با موضوع هویت» در تیرماه برگزار شد. مرحله دوم مسابقات با شرکت ۱۲تیم و با محوریت کتاب چهل روز عاشقانه «با موضوع اربعین» در مردادماه برگزار شد. مرحله سوم مسابقات با شرکت ۶ تیم با محوریت کتاب پیش از بستن چمدان «با موضوع مسائل نوجوان» در شهریور ماه برگزار شد. مرحله نهایی با شرکت سه تیم ققنوس، سروه و پسران امیرکبیر با محوریت کتاب گردان قاطرچی‌ها «با موضوع دفاع مقدس» برگزار شد. و تیم های پسران امیرکبیر، سروه و ققنوس به ترتیب مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

اولین لیگ کتابخوانی «دانش آموزی» با همکاری مؤسسه ستاره هشتم و حمایت اداره کل ورزش و جوانان؛ دومین لیگ کتابخوانی دانش آموزی با همکاری اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان؛ سومین لیگ کتابخوانی «دانشجویی» با همکاری بسیج دانشجویی استان و هم اکنون چهارمین لیگ کتابخوانی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در مراحل اولیه اجرای این مسابقات با برگزاری جلسه برنامه ریزی انتشار فراخوان و معرفی کتاب شازده کوچولو جهت تعیین سطح سنجی تیم ها برگزارشد.

در بخش اختتامیه این مسابقات با اهدای لوح یادبود و جوایز از ۳ تیم برگزیده و داوران و مربیان از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان تقدیر و قدردانی بعمل آمد.