فهرست

اخبار برگزيده

همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز مادر؛

نشست تخصصی کتابخوان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و بانوان مسئول کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

نشست تخصصی کتابخوان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و بانوان مسئول کتابخانه های عمومی استان و با حضور آنلاین کارشناسان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، نشست تخصصی کتابخوان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و بانوان مسئول کتابخانه های عمومی استان و با حضور آنلاین کارشناسان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی کشور به میزبانی استان کرمانشاه و با مشارکت استان‌های فارس، تهران و اصفهان روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۲ در سالن جلسات اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه برگزار شد.

محمد امین بهرامی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر به همکاران و قدردانی از زحمات آنها در کتابخانه های عمومی بیان داشت: یکی از اتفاقات خوب در مجموعه ما این است که یک همافزایی بین همکاران صورت گرفته و تمامی همکاران در اجرای برنامه‌های فرهنگی مشارکت می‌کنند و به حمدالله رشد چشمگیری در افزایش حضور مردم در کتابخانه‌های عمومی داشته‌ایم.
وی افزود: ما دنبال این هستیم که یک قالب و الگوی خاص و ویژه برای معرفی کتاب پیدا کنیم و متفاوت عمل کنیم و این مسئله در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بسیار موثر است همچنین یکی از اشکالات در معرفی کتاب این است که بیشتر معرفی کتاب‌ها در نشست‌های کتابخوان شبیه به هم هستند و خارج از حوصله فرد می‌باشند و این یک تکرار مکررات است شیوه معرفی کتاب‌ها تغییری نداشته است، لذا این موضوع نیاز به تنوع دارد و ما از پیشنهادات و خلاقیت‌های جذاب و بهترین قالب معرفی کتاب استقبال می‌کنیم و این پیشنهادات را بدون اجر نخواهیم گذاشت.

بهرامی تسریع کرد: یکی از مهمترین مسائلی که امروزه در تشویق مردم به کتابخوانی همین معرفی کتاب است و یک معرفی کتاب باید به قدری اثرگذار باشد که مخاطب را جذب خواندن آن کتاب کند.
وی در پایان گفت: ما از برنامه‌های مطلوب و اثرگذار حوزه کتابخوانی استقبال می‌کنیم و حاضریم میزبان چنین برنامه‌های فرهنگی باشیم.

در این نشست ملیحه حاتمی، کتابدار کتابخانه شهدای محراب شهرستان هرسین استان کرمانشاه به ارائه کتاب « اسرار شادکامی زنان» اثر باربارادی آنجلس؛ و طیبه رضایی، از استان فارس مسئول کتابخانه حجاب شیرازی کتاب « خانم ماه» اثر دکتر ساجده تقی‌زاده؛ مرضیه یگانه فر، از استان تهران مسئول کتابخانه پارک شهر با ارائه کتاب « مادر پروازی » اثر محمدعلی جعفری؛ و همچنین سمیه حسامی، کارشناس منابع استان اصفهان با ارائه کتاب « مهاجر سرزمین آفتاب» اثر حمید حسام در این نشست کتابخوان کتابهای خود را ارائه دادند.
عكس های مرتبط :