1399/5/1 چهارشنبه با هدف توسعه کتاب و کتابخوانی؛ جلسه شورای اداری از طریق ویدیوکنفرانس برگزار شد اولین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه با هدف توسعه کتاب و کتابخوانی و رسیدگی به مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، اولین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه به ریاست معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، با حضور معاونان و کارشناسان ستادی و روسای ادارات کتابخانه های عمومی ۱۴ شهرستان تابعه روز سه شنبه مورخ ۳۱ تیر ماه سالجاری در سالن جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، در این جلسه گفت: با توجه به وجود ویروس کرونا و وضعیت هشدار در استان، به دلیل عدم برگزاری جلسات به صورت حضوری از طریق فضای مجازی تمام جلسات را برگزار می کنیم تا مسائل و مشکلات را برطرف کنیم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات روسای شهرستان ها و آرزوی سلامتی  برای تمامی همکاران افزود: روسای شهرستان ها تمام فعالیت ها را طبق بخشنامه هایی که از نهاد کتابخانه ها و این اداره کل ارسال می شود، اجرا کنند و دقت نظر لازم را داشته باشند.

حسنی خونسار، با توجه به برگزاری کمیته اعتبارات شهرستان ها در فرمانداری ها خاطرنشان کرد:روسای ادارات شهرستان باید رایزنی های لازم را در خصوص جذب اعتبار مورد نیاز انجام دهند و شخصا در جلسات فرمانداری حضور یابند.

وی در خصوص جشنواره کتابخوانی رضوی بیان کرد: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی است برای توسعه فرهنگ مطالعه و معرفی برنامه های فرهنگی کتابخانه به مردم و مخاطبان وباید از این برنامه شاخص فرهنگی  بهره وری بیشتری ببریم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: پس از تعطیلی کتابخانه های عمومی به دلیل وجود ویروس کرونا، فعالیت کتابداران و کارکنان ما تعطیل نبوده و در فضای مجازی تمام فعالیت های فرهنگی برگزار شده و هم اکنون نیز در حال برگزاری است.

در پایان افزود: انتظار داریم با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدود بودن تردد اعضا و مخاطبان فعالیت ها را از طریق فضای مجازی و پیام رسان های داخلی پیگیری کنید و برنامه های کتابخانه را به سمع و نظر مخاطبان برسانید.

در ادامه جلسه معاونان و کارشناسان اداره کل در مورد مسائل و مشکلات مربوط به فعالیت های حوزه کاری خود نکاتی مطرح کردند.

روسای ۱۴ شهرستان از طریق ویدیو کنفرانس در جلسه حضور داشتند و هر کدام به بیان مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان خود پرداختند و گزارشی کامل از وضعیت کتابخانه های عمومی، دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و رعایت موارد بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا ارائه کردند.

گفتنی است؛ در تمام کتابخانه های عمومی تابعه موارد بهداشتی و کنترل ورود و خروج اعضا و مخاطبین و رعایت پوشش ماسک و شیلد برای کتابداران و ضدعفونی محیط کتابخانه طبق بخشنامه های نهاد کتابخانه های عمومی انجام شده است.
 














بيشتر
 [PageVisit]