1399/6/22 شنبه با هدف توسعه کتاب و کتابخوانی؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان روانسر برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان روانسر در سال جاری به ریاست معاون فرماندار روانسر و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان روانسر در سال جاری با هدف توسعه کتاب و کتابخوانی و بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی این شهرستان، به ریاست پژمان امجدیان، معاون فرماندار شهرستان و با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه؛ حسن محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی روانسر؛ یزدان بهرامی نیا، رئیس اداره همکاری ها و انجمن ها و روسای ادارات این شهرستان، روز چهارشنبه ۱۹ شهریور ماه در سالن جلسات فرمانداری روانسر برگزار شد.

در ابتدا حسن محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان روانسر گزارشی از فعالیت های فرهنگی و ترویجی کتابخانه های عمومی این شهرستان ارائه کرد.

پژمان امجدیان، معاون فرماندار شهرستان روانسر، سوق دادن جامعه به سمت مطالعه و کتابخوانی را عاملی برای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و افزایش توسعه و پیشرفت دانست و گفت: انجمن کتابخانه های عمومی یکی از کلیدی ترین و موثرترین راه های رشد فرهنگی یک جامعه است. باید برای گسترش هر چه بهتر مطالعه، کودکان را دریابیم و بیشتر برای این نسل که مدیران آینده ما هستند، سرمایه گذاری کنیم تا نسلی کتابخوان و فرهنگی داشته باشیم.

وی ضمن تقدیر از فعالیت نویسندگان و فرهیختگان این شهرستان، گفت: باید جایگاه نویسندگان و فرهیختگان شهرستان را ارج نهیم و از مشارکت و حضور این بزرگان در کتابخانه استفاده کنیم.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در ادامه ضمن ابراز خرسندی از حضور اعضای انجمن در جلسه و تشکیل منظم جلسات انجمن شهرستان روانسر، گفت: در این شهرستان به ازای هر ۲ نفر ۱ و نیم جلد کتاب وجود دارد و شهرستان روانسر از لحاظ توسعه کتاب و کتابخوانی در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی افزود: در روانسر تعداد ۴ باب کتابخانه عمومی داریم که سه هزار و ۲۲۶ نفر از جمعیت شهرستان عضو این کتابخانه ها هستند که معادل ۶ درصد جمعیت این شهرستان است و در این کتابخانه ها تعداد ۳۱ هزار و ۹۸۵ جلد کتاب وجود دارد.

حسنی خونسار خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته ۱۱ هزار و ۳۲۴ جلد کتاب در بین اعضای کتابخانه به امانت رفته و این اهمیت کتابخوانی را در بین مردم شهرستان روانسر ثابت می کند.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای حقیقی و حقوقی انجمن و مدعوین نظرات خود در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را بیان کردند.

بيشتر
 [PageVisit]