1399/3/17 شنبه به مناسبت سالگرد ارتحال امام (ره): نشست مجازی با تحلیل کتاب «سلوک ذیل شخصیت امام خمینی (ره)» اثر اصغر طاهرزاده برگزار شد. به مناسبت سالگرد ارتحال امام نشست مجازی تحلیل کتاب در قالب پخش زنده اینستاگرامی و به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، 15 خردادماه 1399 نشست مجازی تحلیل کتاب در قالب پخش زنده اینستاگرامی و به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) برگزار شد.
در این نشست محمد خیاط زنجانی (دکترای فلسفه اسلامی) و رضاکریمی (معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه)در خصوص تحلیل کتاب «سلوک ذیل شخصیت امام خمینی (ره)» اثر اصغر طاهرزاده به بحث و گفت و گو پرداختند. 
در این نشست رضاکریمی ابتدا به سبک گفتاری اثر اشاره کرد و گفت: گفتاری بودن متن و لحن سخنرانی در این کتاب یک تیغ دولبه است و هم موجب سادگی و روانی بیان می شود و هم به انسجام ضربه می زند.
این استاد دانشگاه افزود: این کتاب امام خمینی را فراتر از یک معلم و به عنوان استاد سلوک معرفی می کند، طاهرزاده در این تحلیل عرفانی تحت تأثیر اندیشه فردید و شاگردانش امام را مظهر زمانه می داند.
کریمی بیان داشت: یکی از چالشهای این کتاب با زبانی ساده مسائلی عمیق را مطرح می کند و از جمله آثاری است که برای انقلاب اسلامی مبنای فکری را تبیین می کند و نکات مفیدی در آن وجود دارد.
این استاد دانشگاه در ادامه گفت: یکی از آفاتی که ممکن است با مطالعه این اثر به وجود بیاید این است که خوانش عرفانی جای خوانش فقهی را بگیرد در حالی که امام و شاگردانش مانند آیت الله جوادی آملی ولایت فقیه را فقهی می دانند نه عرفانی.

گفتنی است؛ کتاب حاضر صورت بسط‌ يافته‌ي سخنراني اصغر طاهرزاده تحت عنوان «سلوک ذيل شخصيت امام خميني«رضوان‌الله‌عليه»» است که پس از آن‌که به صورت مکتوب در آمد در 17 جلسه به طور مبسوط مورد بحث قرار گرفت.
مخاطبين اصلي اين کتاب کساني هستند که مي‌خواهند با تفکر و تدبّري عميق به جايگاه شخصيت امام«رضوان‌الله‌عليه» نظر کنند و نيز کساني که همراه امام وارد صحنه‌ي نهضت و انقلاب اسلامي شدند و قصد بازخواني عميق‌تري از انقلاب و جايگاه امام«رضوان‌الله‌عليه» دارند.
 [PageVisit]