1399/3/26 دوشنبه به ریاست معاون فرماندار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو در سال ۹۹ به ریاست حسن امامی معاون فرماندار دالاهو با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو در سال ۹۹ به ریاست حسن امامی، معاون امور عمرانی فرمانداری و با حضور محمد صیدمحمدی، بخشدار مرکزی شهرستان؛ یزدان بهرامی نیا، رئیس اداره امور همکاریهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ حمید مهدی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو؛ حیدر بهرامی، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)؛ جلال صفری، رئیس شورای اسلامی؛ علی شبستری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی محمدبیگی، رئیس اداره آموزش وپرورش و سایر روسای ادارات این شهرستان و دیگر اعضاء حقیقی و حقوقی انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو در محل سالن جلسات فرمانداری روز شنبه مورخ ۲۴ خرداد ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا برگزار شد.

حسن امامی، معاون فرماندار شهرستان دالاهو گفت: پیگیر مشکلات کتابخانه های عمومی هستیم و اعتبار موردنیاز برای رفع مشکلات کتابخانه ها در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان مورد نظر ماست و برای کتابخانه های عمومی دالاهو اعتبار کافی در نظر می گیریم.

امامی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از مهمترین فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی است و این جشنواره باید در ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی اثرگذار باشد.
وی از روسای ادارات این شهرستان درخواست کرد؛ هر گونه حمایتی که می توانند برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره انجام دهند، تا بتوانند سهم بیشتری در آشنایی مردم با سیره امام رضا (ع) داشته باشند.
معاون فرماندار به کتابخوان بودن مردم این شهرستان اشاره کرد و افزود؛ در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سال ۹۸ شهرستان دالاهو کتابدار برتر و کتابخانه برتر ملی داشته است و امیدوارم در این دوره نیز با آمار شرکت کننده بالا نیز افتخار ملی کسب کنیم، و این همت مسئولین شهرستان را نیز می طلبد.
در ادامه؛ حمید مهدی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی گزارشی از وضعیت و فعالیت کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو ارائه کرد.

مهدی پور، با اعلام خبر تمدید جشنواره کتابخوانی رضوی تا پایان تیر ماه سالجاری گفت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی و ارتقای آگاهی عمومی نسبت به سیره ائمه اطهار علیهم السلام خصوصا امام رضا(ع) در حال برگزاری است و تا پایان تیرماه سال جاری برای تمامی گروه های سنی امکان شرکت فراهم است. علاقمندان به شرکت در بخش الکترونیک می توانند با مراجعه به سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی www.samakpl.ir و یا وب سایت جشنواره رضوی www.razavi.iranpl.ir در مسابقه شرکت کنند.

در پایان جلسه، روسای ادارات شهرستان دالاهو هریک نحوه حمایت خود و مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی را به سمع و نظر اعضای انجمن رساندند، و پیشنهادات و نظرات  خود را در خصوص توسعه کتاب و کتابخوانی در بین مردم شهرستان را مطرح کردند.

همزمان با برپایی این جلسه کتب دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در معرض دید اعضاء انجمن به نمایش گذاشته شد و مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.


 [PageVisit]