1399/4/15 يكشنبه همزمان با روز قلم؛ محفل ادبی بیستون فعالیت خود را آغاز کرد با هدف ایجاد انگیزه نسبت به شعر و ادبیات فارسی و مشارکتهای مردمی محفل ادبی بیستون به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه فعالیت خود را آغاز کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، با توجه به رسالت کتابخانه های عمومی در جامعه و تبدیل شدن کتابخانه‌های عمومی به پایگاه های فرهنگی، اجتماعی همزمان با روز قلم محفل  ادبی بیستون در اداره کل کتابخانه های عمومیم استان کرمانشاه تشکیل شد و آغاز به کار کرد.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: کتابخانه های عمومی نهادهای اجتماعی هستند که آمیزه‌ای از نقش‌های آموزشی و پژوهشی، سرگرمی و پرکردن اوقات فراغت را در خود جای داده و امکان رشد اندیشه و شکوفایی استعدادها و باروری ذهن خلاق انسان‌های پویا و جستجوگر را فراهم می‌کنند و یکی از مهمترین ارکان تحولات فرهنگی به شمار می‌آید.

وی خاطر نشان کرد: تشکیل محفل‌های ادبی با در نظر گرفتن مواردی چون شناسایی استعدادهای ارزشمند، رشد قابلیت‌های ادبی، تقویت جریان شعر و ادبیات متعهد، سامان دهی خواسته‌های مخاطبان به ویژه علاقه مندان شعر و ادب راه‌کاری است تا همواره کتابخانه‌ها ظرفیت‌های خود را بروز دهند و پایگاه ادبی شوند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی افزود: در این راستا پیرو دستور العمل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به منظور تشکیل و تقویت محفل‌های ادبی اعم از برگزاری سخنرانی‌ها، کارگاه‌های آموزشی، جلسات نقد کتاب، سیرهای مطالعاتی و ... و ترویج آن در ارتقای مطالعه، محفل های ادبی بیستون در کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه تشکیل و آغاز به کار می کند.
حسنی خونسار خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت فعالیت این محفل‌ها در جذب مخاطبان علاقه مند، منوچهر پروینی، از فعالین فرهنگی و پیشکسوت حوزه ادبیات استان به عنوان دبیر محفل ادبی اداره کل کتابخانه های عمومی استان با نام محفل ادبی بیستون تعیین گردید و به مناسبت روز قلم در رادیو صدای کرمانشاه با اعلام شروع به کار این محفل ادبی از تمامی فعالین این حوزه دعوت نمود در شکل گیری و فعالیت این محفل و سایر محفل های ادبی سطح کتابخانه ای در کتابخانه های عمومی استان وی را همراهی کنند.
 [PageVisit]