1399/4/23 دوشنبه در واحد سیمای زاگرس؛ با هدف معرفی محفل ادبی بیستون برگزار شد میزگرد تلویزیونی برنامه آینه هفت با موضوع فعالیت محفل های ادبی در کتابخانه های عمومی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، با هدف معرفی محفل ادبی بیستون، میزگرد تلویزیونی برنامه آینه هفت با موضوع فعالیت محفل های ادبی در کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در واحد سیمای زاگرس، روز جمعه مورخ 20 تیر ماه سال جاری ساعت 18 عصر برگزار شد.
 در این برنامه منوچهر پروینی، شاعر و دبیر محفل های ادبی کتابخانه های عمومی و رضاکریمی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی ضمن حضور در استودیو شبکه زاگرس با مجری برنامه به گفتگو پرداختند.
رضاکریمی، معاون توسعه کتابخانه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، در این میزگرد تلویزیونی گفت: دربین منابع کتابخانه های عمومی، ادبیات پرمخاطب ترین و پرامانت ترین موضوع است و مردم بیش از همه از رمان و شعر استقبال کردند و متولیان ترویج کتابخوانی برای ارتباط بیشتر با عامه و گسترش فرهنگ مطالعه باید به ذائقه مردم بیشتر توجه نشان دهند.
منوچهر پروینی، دبیر محفل ادبی بیستون در کتابخانه های عمومی گفت: در نظر داریم از طریق ایجاد محفل های ادبی بیش از گذشته در راستای ترویج ادبیات کوشش کنیم.
پروینی، با بیان اینکه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در برگزاری برنامه های ترویجی، فرهنگی بسیار موفق عمل کرده است افزود: از جمله برنامه های مدنظر برگزاری کارگاه های آموزشی مرتبط با محفل ادبی و جذب مخاطبان و پیشکسوتان این عرصه و تقدیر از پیشکسوتان ادبیات استان است.
درادامه پس از پرسش مجری درباره برنامه های پیش رو در برگزاری جشنواره های ادبی، کریمی خاطر نشان کرد: در گذشته جشنواره های ادبی متعددی توسط نهاد کتابخانه های عمومی برگزار شده و هم اکنون هم جشنواره کتابخوانی رضوی با ایجاد بخش مسابقه داستانک نویسی از عموم ادب دوستان دعوت کرده تا در این جشنواره مشارکت کنند. 
کریمی افزود: یکی از راه های مطالعه این است که خواننده از طریق خلق یک داستان با الهام از کتابی که خوانده است، ارتباط خود را با کتاب عمیق تر کند.
در پایان این برنامه منوچهر پروینی، کتابهایی از تفاسیر مرحوم آیت الله سید مرتضی نجومی، چهره معنوی استان و اشعاری که در وصف ایشان سروده بود را به بینندگان معرفی کرد.
فايلها
آينه 7 144.mp4 3.58 MB
 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]