1399/6/5 چهارشنبه روستاها نقش مهمی در توسعه فرهنگی دارند. تعداد ۸ باب کتابخانه روستایی و ۳ کتابخانه سیار روستایی در دولت تدبیر و امید راه اندازی شد و در حال فعالیت است. در دولت تدبیر و امید خدمات شایانی در حوزه توسعه کتاب و کتابخوانی در روستاها صورت گرفت و راه اندازی این ۸ کتابخانه یکی از اقدامات مهم فرهنگی برای توسعه روستاها بشمار می آید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، تعداد ۸ کتابخانه روستایی و ۳ کتابخانه سیار روستایی در دولت تدبیر و امید راه اندازی شد و در حال فعالیت است.
معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، ضمن تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر،(شهدای دولت) گفت: 
در دولت تدبیر و امید خدمات شایانی در حوزه توسعه کتاب و کتابخوانی در روستاها صورت گرفت و راه اندازی این ۸ کتابخانه یکی از اقدامات مهم فرهنگی برای توسعه روستاها بشمار می آید.

وی افزود: جمعا تعداد ۲۴ باب کتابخانه روستایی در استان کرمانشاه با زیربنای 4 هزارو 311 متر مربع وجود دارد، از سال ۱۳۹۳ تا کنون تعداد ۸ باب کتابخانه عمومی روستایی در روستاهای کمتر توسعه یافته راه اندازی شده است و زیربنای این هشت کتابخانه جمعا به ۱ هزارو ۸۴۶ متر مربع می رسد.
حسنی خونسار خاطر نشان کرد: طی سالهای ۹۳ لغایت ۹۶ تعداد ۳ دستگاه کامیون به عنوان کتابخانه سیار روستایی افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفته که با نیروهای کتابدار متخصص هر کدام به روستاها و مناطق محروم خدمات رسانی می کنند.
 در ادامه گفت: همچنین تا پایان سالجاری یک باب کتابخانه عمومی روستایی در روستای کل کش شهرستان گیلانغرب در دست افتتاح می باشد. 

مدیرکل کتابخانه های عمومی عنوان کرد: هم اکنون تعداد ۱۳۳ هزارو ۶۲۳  نسخه کتاب در کتابخانه های روستایی استان وجود دارد، این کتابخانه ها با برگزاری تمام فعالیت های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان و مردم روستا به مانند کتابخانه های شهری خدمات ارائه می دهند.

 
 [PageVisit]