1399/6/5 چهارشنبه در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه با نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح شد؛ ضرورت حمایت از اصلاح قانون تأسیس نهاد در مجلس مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید جواد حسینی کیا، نماینده مردم شهرستان سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی مسائل پیش روی کتابخانه های عمومی استان به مسائل و مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی کشور پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، به منظور پیگیری مشکلات کتابخانه های عمومی استان و بررسی تناقضات قانون تاسیس نهاد با حجت الاسلام والمسلمین سید جواد حسینی کیا، نماینده مردم شهرستان سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام حسینی کیا، نماینده مردم شهرستان سنقر در مجلس شورای اسلامی، در خصوص حمایت از افزایش بودجه نهاد کتابخانه های عمومی کشور و رسیدگی به مسائل پیش روی کتابخانه های عمومی قول مساعد داد و گفت: با توجه به خلأ موجود و نیاز نهاد کتابخانه ها باید در جهت افزایش اعتبارات تلاش بیشتری صورت گیرد. در این خصوص با مجمع نمایندگان استان رایزنی لازم را انجام می دهیم و در مجلس شورای اسلامی از این مهم حمایت خواهیم کرد.

حسینی کیا همچنین تاکید کرد: کتابخانه های عمومی در همکاری با آموزش و پرورش برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی در بین دانش آموزان و والدین فضای مناسبی در اختیار دارند و آموزش پرورش باید با کتابخانه های عمومی همکاری بیشتری داشته باشد.

وی ضمن تأکید بر لزوم اهتمام بیشتر شهرداران به پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه ها، افزود: شهرداران باید سهم نیم درصد را به موقع پرداخت کنند. خیرین نیز باید نگاه ویژه ای به توسعه کتابخوانی و زیرساخت های این حوزه داشته باشند.

وی اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی مهم ترین شاخصه توسعه فرهنگی است و برای برطرف کردن مشکلات این حوزه در مجلس شورای اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم.

معصومه حسنی خونسار، در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی استان گفت: علی رغم پیشرفت ها در زمینه توسعه کتاب و کتابخوانی، در حال حاضر بودجه نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای پیشبرد اهداف و مأموریت ها و برنامه های کتابخانه های عمومی کافی نیست. 

وی همچنین عنوان کرد: روستاهای شهرستان سنقر با توجه به پراکندگی و جمعیت بالا نیازمند کتابخانه سیار هستند و اعتبار کافی برای خرید کامیون کتابخانه سیار وجود ندارد و این موضوع همت مسئولان شهرستان سنقر را می طلبد.

خونسار با اشاره به نبود درآمد در کتابخانه های عمومی افزود: برای برطرف کردن این مشکلات باید سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از طرف شهرداری ها به موقع پرداخت شود و برای تامین اعتبار و رفع برخی از مشکلات حتی نیم درصد شهرداری ها هم کافی نیست و ما نیازمند حضور خیرین و سایر دستگاه ها هستیم. 

وی عدم تامین اعتبار پروژه کتابخانه مرکزی استان را به عنوان یکی از مشکلات مهم فرهنگی استان یادآور شد و حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در این مورد خواستار شد.
  
در پایان جلسه حجت الاسلام والمسلمین حسینی کیا به همراه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه از بخش های مختلف کتابخانه عمومی علامه مجلسی این شهرستان بازدید کرد.
 [PageVisit]