1399/6/29 شنبه نماینده مردم کرمانشاه؛ محمد رشیدی نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی جامعه ما نیازمند توجه بیشتر به فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و این مسئله در همراهی با نهاد کتابخانه های عمومی محقق می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، یزدان بهرامی نیا، رئیس اداره همکاریها و مشارکت های اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، با محمد رشیدی نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در خصوص همکاری و همراهی نمایندگان مجلس استان با کتابخانه های عمومی روز جمعه ۲۸ شهریور ماه سال جاری دیدار و گفتگو کرد. 

محمد رشیدی، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی؛ حمایت از کتابخانه های عمومی حمایت از فرهنگ کتابخوانی است‌ و جامعه ما نیازمند توجه بیشتر به فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و این مسئله در همراهی با نهاد کتابخانه های عمومی محقق می شود.
وی افروزد: کتابخانه های عمومی به عنوان یک پایگاه امن فرهنگی در جامعه فعالیت می کند و ما باید برای توسعه و حفظ این پایگاه فرهنگی بیشتر تلاش کنیم. 
ایشان حمایت همه جانبه از خواسته های نهاد کتابخانه ها  و کتابداران در مجلس شورای اسلامی را یکی از برنامه های خود دانستند‌.
وی خاطر نشان کرد؛ رسیدگی به امورات فرهنگی خصوصا کتابخوانی را در اولویت کارها قرار می دهیم و در حوزه کتابخانه های عمومی کتابداران زیادی پیگیر و خواستار حل مسائل و مشکلات هستند و این امر باعث شده نمایندگان به این مهم بیشتر توجه نمایند.
 محمد رشیدی، نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در خصوص تامین اعتبار کتابخانه مرکزی استان از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری می کنم، لذا وجود کتابخانه مرکزی در هر استان نشانه توسعه یافتگی فرهنگی می باشد و مردم استان ما باید از این امکانات بهره بگیرند. 
در پایان این دیدار یزدان بهرامی نیا، رئیس اداره همکاریها و مشارکت ها ضمن ابراز خرسندی از توجه ویژه نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به نهاد کتابخانه های عمومی، گزارشی از وضعیت و فعالیت های کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه را ارائه کرد، وی همچنین بخشنامه ها و قوانین تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی و برنامه ها و تغییرات پیش روی این نهاد عمومی را توضیح داد.

 [PageVisit]