1399/6/30 يكشنبه اولین وبینار با حضور مسئولین کتابخانه ها؛ مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی با حضور مسئولین کتابخانه ها بررسی شد در اولین وبینار امور کتابخانه های عمومی، مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی در حوزه فرهنگی، منابع و امور کتابداری با حضور مسئولین کتابخانه ها بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، اولین جلسه وبینار واحد امور کتابخانه ها و با حضور رضا کریمی، معاون کتابخانه ها و همکاریها، کارشناسان امور منابع و امور فرهنگی با مسئولان کتابخانه های عمومی 5 شهرستان قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب، دالاهو و اسلام آباد غرب به صورت وبینار در فضای مجازی برگزار شد.
در این جلسه پاورپوینتی با موضوع وظایف و عملکردهای قابل انتظار از کتابخانه ها در ایام کرونا نمایش داده شد و پس از آن به بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه ها پرداختند.
سوسن شمس الهی، کارشناس منابع اداره کل با تاکید بر وجین منطقی وبر اساس دستور العمل ها ی وجین از مسئولین کتابخانه ها درخواست کرد از هر گونه وجین غیر ضروری بپرهیزند همچنین ایشان برلزوم دقت دربارگزاری برنامه های فرهنگی (محتوایی ) بر اساس شیوه نامه ها تاکید کرد .
کورش باباجانی، کارشناس فرهنگی اداره کل، ضمن تقدیر از حضور و مشارکت مطلوب شهرستانهای مذکور در جشنواره کتابخوانی رضوی، گزارشی از اقدامات فرهنگی کتابخانه های عمومی تابعه شهرستانهای مذکور از شروع سال و در ایام کرونا ارائه داد و ضمن ارزیابی عملکرد کتابخانه ها، راه کارهایی جهت ارتقا و توسعه برنامه های فرهنگی و ترویج کتابخوانی در ففضای مجازی ارائه نمود و همچنین در این نشست به سوالات و مسایل مسئولین کتابخانه ها در خصوص برگزاری برنامه های فرهنگی در شرایط موجود و در فضای مجازی پاسخ داده شد.
لازم به ذکر است این جلسه در چهار روز برای مسئولان کتابخانه های عمومی سراسر استان کرمانشاه برگزار خواهد شد. در این جلسه کارشناس مسئول امور کتابخانه ها با تاکید بر لزوم حفظ طراوت و شادابی محیط کتابخانه بر راههای جذب اعضا و خدمات مجازی در کتابخانه ها تاکید نمود. وی با بیان عملکرد مورد انتظار از مسئولین و کتابداران، شاخص های ارزیابی کتابخانه ها و کتابداران نمونه و راههای موفقیت هر کتابخانه را بیان نمود.
همچنین مسئولین و رابطین فرهنگی به بیان نقطه نظرات و مشکلات خود پرداختند. جلسه مسئولین طی چهار روز برای مسئولین 14 شهرستان در استان برگزار خواهد شد. [PageVisit]